Predmet: Engleski jezik za inženjere 2 (06 - EJEI2)

KategorijaAkademsko-opšteobrazovni
Naučna oblastEngleski jezik

Departman za opšte discipline u tehnici

Program se primenjuje od 01.10.2005..

Predmeti preduslovi

Naziv predmetaMora se odslušatiMora se položiti
Engleski jezik za inženjere 1dada

Predmeti kojima je preduslov predmet Engleski jezik za inženjere 2

Naziv predmetaMora se odslušatiMora se položiti
Engleski jezik - osnovni višineda
Dalje ovladavanje terminima vezanim za struku i usmerenje i razvijanje sposobnosti za razumevanje tekstova iz različitih izvora. Usvajanje složenih rečeničnih struktura koje su karakteristične za jezik struke.
Studenti poseduju odredjeni fond reči koje su prisutne u naučno tehničkom diskursu i mogu adekvatno da ih koriste. Sposobni su da prate literaturu vezanu za svoju obalst studiranja, kao i različite druge oblike tehničke komunikacije: uputstva, brošure, izveštaje i sl. U komunikaciji sa kolegama mogu da razumeju i da koriste tipične konstrukcije, kolokacije itd.
Obrada stručnih tekstova na engleskom jeziku i drugih oblika tehničke komunikacije i analiza njihovih karakteristika. Proširivanje fonda stručnih reči uz usvajanje najčešćih skraćenica. Nastajanje i tumačenje skraćenica. Upotreba modalnih glagola i nekih frazalnih glagola. Upotreba infinitiva. Upotreba –ing klauze za izražavanje rezultata radnje.
Nastava je organizovana oko obrade odredjenog broja tekstova vezanih za struku. Studenti u toku časa pored tradicionalnih vežbi vezanih za proveru razumevanja rešavaju i odredjeni broj zadataka koristeći tzv. task based approach. Kroz komunikaciju se uvežbavaju karakteristične konstrukcije, izrazi, frazalni glagoli itd.
A.J. HerbertThe Structure of Technical English (odabrana poglavlja)1989LongmanEngleski
E. and N. GlendinningOxford English for Electrical and Mechnaical Engineering (odabrana poglavlja)2001OUPEngleski
Grupa autoraOxford English - Serbian Dictionary2006OUPEngleski
John EastwoodOxford Practice Grammar Intrmediate2006OUPEngleski