Predmet: Modelovanje i simulacija u upravljanju rizikom (17 - URZP35)

KategorijaNaučno-stručni
Naučna oblastPrimenjene računarske nauke i informatika

Program se primenjuje od 01.10.2011..

Ovladavanje studenata metodama modelovanja. Napredno korištenje informacionih tehnologija, sa ciljem modelovanja i simulacija pri zaštiti od rizika sa katastrofalnim posledicama.
Osposobljenost za modelovanje i simulaciju upotrebom elektronskog računara. Studenti će biti osposobljeni da samostalno realizuju model akcidentalne situacije upotrebom aktualnih softvera za modelovanje i simulaciju sa ciljem zaštite od rizika sa katastrofalnim posledicama.
Matematička osnova modelovanja (numerička matematika) i primenjeno programiranje, metodološki pristup i greške. Numerička simulacija, prostorna simulacija - aktualni softveri bazirani na prostornom 3D pristupu, sa vizualizacijom i kolaboracijom na projektima. MATLAB, Thunderhead Engineering Pathfinder, Google Eartht.
Predavanja, vežbe, predmetni zadaci, testovi, konsultacije.
Gilat, A.Uvod u MATLAB 7 sa primerima2007Mikro knjigaSrpski jezik
Popov, S., i dr.Modelovanje i simulacija u upravljanju rizikom2016Fakultet tehničkih nauka, Novi SadSrpski jezik
Matthew Thompson Jord J. WarminkNatural Hazard Modeling and Uncertainty Analysis2016American Geophysical UnionSrpski jezik
Cuestza, A., Abreu, O., Alvear, D.Evacuation modeling trends2016Springer international publishing SwitzerlandEngleski