Предмет: Развој софтвера за ембедед системе (17 - EM306)

КатегоријаСтручно-апликативни
Научна областЕлектроника

Тренутно нема података о матичним организационим јединицама предмета!

Програм се примењује од 21.08.2017..

Предмети предуслови

Назив предметаМора се одслушатиМора се положити
Основи микропроцесорских и микроконтролерских системадада
Циљ предмета је оспособити студенте за пројектовање програмске подршке ембедед микрорачунарских система на основу задате спецификације користећи програмски језик високог нивоа.
Након успешно одслушаног предмета студенти ће бити оспособљени за пројектовање програмске подршке ембедед микрорачунарских система на основу задате спецификације користећи програмски језик високог нивоа на напредном нивоу.
Софтвер и фирмвер микроконтролера и ембедед система. Организација, структура и типови C фајлова. Упознавање са микроконтролерима коришћеним на Arduino платформама и другим (нпр. дериваи 8051 и сл.). U/I портови микроконтролера. Повезивање периферија са микроконтролером. Меморијски модели и препроцесор. Тајмери и прекиди код микроконтролера. Структуре, уније, меморијско мапирање. Рад са петљама и условно извршавање. Различити протоколи серијске комуникације. Логичке операције. Рад са матричном тастатуром и debouncing. Супер петља и FIFO бафери. Софтверске машине стања. Кооперативни оперативни системи за рад у реалном времену. Преемптиве оперативни системи за рад у реалном времену.
Предавања; Лабораторијске вежбе; Консултације.
Han-Way HuangEmbedded System Design with C80512009Cengage LearningЕнглески
Одбрањене лабораторијске вежбедада60.00