Предмет: Одабрана поглавља из индустријског инжењерства и инжењерског менаџмента (06 - IMDR0S)

КатегоријаНаучно-стручни
Научна областПроизводни системи, организација и менаџмент

Департман за индустријско инжењерство и менаџмент

Програм се примењује од 01.10.2009..

Образовни циљ је да се студенти специјалистичких акадмских студија уведу у одабрану област Индустријског инжењерства и инжењерског менаџмента и да науче опште поставке које важе у одабраној предметној области.
Исходи су стицање знања и способности студената за самосталан и тимски научни и истраживачки рад у предметној области.
Преглед истраживања у областима: организације и управљања предузећем, иновација и предузетништва, пројектног менаџмента, инвестиционог менаџмента, информационог менаџмента, менаџмента квалитета и логистике, управљања ризиком и менаџмент осигурања, индустријског маркетинга и инжењерства медија, менаџмента људских ресурса, енергетског менаџмента, пројектовања, организације и управљања системима, аутоматизације, информационо-управљачких и коминикационих система и квалитета и логистике.
Ментор са студентом бира један или више модула у зависности од обима модула. Консултације. Предавања сеизводе комбиновано. Излагање теоретског дела пропраћено је одговарајућим примерима који доприносе разјашњењу теоретскогдела градива. Поред предавања редовно се одржавају и консултације. Кроз студијски истраживачки рад студент, проучавајућинаучне часописе и осталу литературу самостално продубљује градиво са предавања. Уз рад са наставником студент сеоспособљава за самостално писање научног рада.
Stankovski, S., Lazarević, M., Ostojić, G., Ćosić, I., Purić, R.RFID Technology in Product/Part Tracking During the Whole Life Cycle2009Assembly Automation, ElsavierЕнглески
Maksimović, R., Lalic, B.Flexibility and Complexity of Effective Enterprises2008Strojniški vestnik - Journal of Mechanical EngineeringЕнглески
Gajić G., Stankovski S., Ostojić G., Tešić Z., Miladinović Lj.Method of evaluating the impact of ERP implementation critical success factors–a case study in oil and gas industries2012Enterprise Information SystemsЕнглески
Maksimović R., Stankovski S., Ostojić G., Petrović S., Ratković Ž.Complexity and Flexibility of Production Structures2010Journal of Scientific and Industrial ResearchЕнглески