Предмет: Енглески језик у архитектури и дизајну 1 (17 - ASIEJ1)

КатегоријаАкадемско-општеобразовни
Научна областАнглистика и језик струке

Тренутно нема података о матичним организационим јединицама предмета!

Програм се примењује од 11.09.2017..

Предмети предуслови

Назив предметаМора се одслушатиМора се положити
Енглески језик - основнидане
Овладавање најчешћим терминима везаним за струку приликом писане комуникације. Усвајање језичких функција као што су: поређење, класификовање, исказивање сврхе или функције, описивање саставних делова, узрочно последичних веза и сл. Најчешћи префикси , суфикси, сложенице и колокације. Пасивне конструкције, партиципске конструкције. Скраћене релативне реченице (активне и пасивне). Жанрови: биографија, пропратно писмо, резиме, критика.
Успешна писана комуникација. Студенти ће знати да напишу своју биографију и пропратно писмо. Такође, знаће да напишу позоришну и књижевну критику и апстракт и резиме свог рада.
Теоријски приступ писању елемената научне и академске комуникације. Писање биографије, пропратног писма, апстракта, резимеа, позоришне и књижевне критике.
Теоријски оквир и практични примери уз коментарисање важних елемената писаног текста. Писање задатака и заједничка анализа истих.
Eastwood, J.Oxford Practice Grammar - Intermediate2006Oxford University Press, OxfordЕнглески
група аутораТекстови са интернета2017различити издавачиСрпски језик
Предметни(пројектни)задатакдада30.00