Предмет: Дизајн и техника сцене 4 (17 - ASO31)

КатегоријаУметнички
Научна областСценска архитектура, техника и дизајн-сценски дизајн
МултидисциплинарнаДа

Тренутно нема података о матичним организационим јединицама предмета!

Програм се примењује од 01.10.2013..

Стицање широких и продубљених знања и вештина потребних за самостални и групни рад на дизајну и техници сцене, са посебним нагласком на разумевање и примену принципа сценских пракси XX века у савременом стваралаштву.
Темељно и суверено познавање развоја дизајна сценског простора у XX веку. Способност препознавања и успостављања дијалога између традиционалних и модерних идеја у савременој сценској уметности и техници. Способност индивидуалне и тимске стваралачке примене стечених знања
Дизајн простора савремених сценских догађаја у контексту идеја о сценском простору XX века. Постмодерни концепти сценског простора. Простори и технике реализације уметничких дела у сценском дизајну. Сценски дизајн као уметност. Изражајна и медијска средства сценског дизајна као уметности. Исходи и форме уметничких пракси сценског дизајна.
Интерактивна предавања – излагање наставника, уз обавезну дискусију са студентима на теме отворене у оквиру предавања. Колективни, групни и самостални истраживачки и креативни рад студената на предметном пројекту уз консултације са наставницима и сарадницима. Радионички формати у којима се теме са предавања повезују кроз практичан рад са предметним пројектом. Предметни пројекат подразумева израду идејног решења дизајна и технике сцене за догађај у задатом просторном оквиру, на бази задатог текстуалног предлошка.
Хочевар, М.Простори игре2003ЈДП, БеоградСрпски језик
Брук, П.Празан простор2017Клио, БеоградСрпски језик
Дадић-Динуловић, Т.Сценски дизајн као уметност2017Клио, БеоградСрпски језик
Atkinson, P. W.Theatrical Design in the 20th Century1996Greenwood Publishing Group, ЛондонЕнглески