Предмет: Програмски језици и структуре података (17 - E111)

КатегоријаСтручно-апликативни
Научна областПримењене рачунарске науке и информатика

Одсек за примењене рачунарске науке и информатику

Програм се примењује од 13.02.2006..

Упознавање студената са принципима и техникама израде процедурних програма уз посебан акцент на структурама података.
Студенти треба да буду обучени за израду програма на конкретном програмском језику (програмски језик C).
Преглед програмских језика. Основни и изведени типови података. Операције. Секвенца. Селекције. Циклуси. Скокови. Модули. Датотеке. Структуре података: дефиниција структуре података, класификација структура података, статичке структуре (низ, слог), полудинамичке структуре (стек, ред, дек, секвенца), динамичке структуре (листе, стабла).
Предавања.Рачунарске вежбе. Консултације. Од укупно 100 бодова део од 70 бодова остварује се у току наставе, а 30 на теоријском делу испита. 1. Предиспитна обавеза - Тест - 10.00;2. Предиспитна обавеза - Тест - 10.00; 3. Предиспитна обавеза - Тест - 10.00; 4. Предиспитна обавеза - Тест - 10.00; 5. Предиспитна обавеза - Сложени облици вежби - 30.00. што чини укупно 70 бодова; 6. Завршни испит - Теоријски део испита - 30.00. Да би положио испит студент мора прикупити најмање 55 бодова.
Краус, Л.Програмски језик C са решеним задацима1993Микро књига, БеоградСрпски језик
Малбашки Д., Обрадовић Д.Основне структуре података1995Универзитет у Новом СадуСрпски језик
Сложени облици вежбидада30.00
Тестдада10.00