Predmet: Upravljanje investicijama (17 - IM1102)

Naučna oblastProizvodni i uslužni sistemi, organizacija i menadžment

Program se primenjuje od 01.10.2013..

Izučava se u cilju sticanja opštih znanja i specifičnih veština za razumevanje značaja, suštine i postupaka investiranja u preduzeću te za rad na planiranju, organizovanju, vođenju i kontroli investicionih projekata.
Studenti stiču opšta znanja i specifične veštine na osnovu kojih postaju kompetentni za izradu studija izvodljivosti, biznis planova i drugih oblika investicionih projekata.
Promene u razvoju sveta; Promene u razvoju društva; Promene u području planiranja i investicija; Idejni projekat praktične investicije; Raspoloživi kapaciteti tržišta, materijala, tehnologija, organizacije i ljudskih resursa; Karakteristike lokacije; Razvoj tehničko-tehnoloških varijanti i studija izvodljivosti; Ekonomsko-finansijske varijante; Izbor varijante; Glavni, detaljan projekat izabrane varijante; Upravljanje projektom praktične investicije.
Nastava na predmetu obuhvata: Predavanja sa analizom praktičnih primera investicionih projekata; auditorne vežbe u okviru kojih se u vidu primera razrađuju metode i tehnike i izradu seminarskog rada koji predstavlja samostalan rad studenta - obradu praktičnog slučaja investicionog projekta. Seminarski rad se radi na vežbama i u vannastavnom vremenu, a njegova ocena je ravnopravna oceni praktičnog dela ispita - zadataka (vredi isti broj bodova i studenti koji urade i odbrane seminarski rad nisu u obavezi da na završnom ispitu polažu praktičan deo ispita - zadatke.
Marić, B.Upravljanje investicijama2017Fakultet tehničkih nauka, Novi SadSrpski jezik
Jovanović, P.Upravljanje investicijama2000Grafoslog, BeogradSrpski jezik
Krstić, J.Biznis plan2003Prometej, Novi sadSrpski jezik
Mijatović, S.Upravljanje privrednim investicijama2001Ekonomski fakultet Srpsko SarajevoSrpski jezik