Предмет: Стратешко управљање у урбаном планирању (09 - RPR007)

КатегоријаСтручно-апликативни
Научна областАрхитектонско-урбанистичко планирање, пројектовање и теорија

Департман за архитектуру и урбанизам

Програм се примењује од 01.01.2009..

Студентима ће бити представљен урбани развој у друштвеној мрежи, затим компетенција и лидерство у урбаном планирању, различити концепти и приступи у стратегијском планирању и стратегијском менаџменту, као и нови приступи утицаја на урбани развој.
Студенти ће бити оспособљени за управљање, предвиђање и вођење урбаних трансформација и развоја на различитим нивоима и подручјима.
- историја и типологија урбаних станишта; - стратешко урбано планирање; - разумевање токова урбаног планирања, демократско урбано планирање и дизајн; - урбано планирање и дизајн-најбољи случај друштвене културе, управљање програмима и акстивностима у урбаним подручјима; - концепти управљања и развоја урбане културе; - плуралистичко урбано планирање, утицај маркетинга и технологија у урбаном развоју.
- Фронтална метода, - метода разговора, - рад у групама.
Kostof, S.The City Assembled1999Thames & Hudson, LondonЕнглески
Powell, K.City Transformed2000teNeues Publishing Company, New YorkЕнглески
Gehl, J.; Gemzoe, L.Public Space – Public Life1996Danish Academic Press, CopenhagenЕнглески
Jacobs, J.The Death and Life of Great American Cities1993Random House Publishing Group, LondonЕнглески