Предмет: Развој софтвера за ембедед оперативне системе (17 - EM508)

КатегоријаСтручно-апликативни
Научна областЕлектроника

Департман за енергетику, електронику и телекомуникације

Програм се примењује од 22.10.2012..

Оспособити студенте за пројектовање и развој програмске подршке ембедед система.
Студент који успесно заврси овај предмет бице у стању да: - анализира спецификацију софтвера ембедед система и разуме интеракцију система са својом околином и са корисником, - примени савремене методе моделирања, пројектовања, тестирања и имплементације софтвера ембедед система, - примени савремене софтверске алате у пројектовању и имплементацији софтвера ембедед система. - на основу задате спецификације пројектује и имплементира софтвер ембедед система.
Моделирање ембедед система. Спецификација и моделирање софтвера ембедед система и интеракције система са околином и корисником. Методе развоја, пројектовања и тестирања софтвера за ембедед системе. Имплементација софтвера. Програмски језици за развој софтвера за рад у реалном времену. Развој софтвера у условима ограничених хардверских ресурса. Софтверски алати у пројектовању, имплементацији и тестирању софтвера ембедед система. Поступак развоја и мплементација софтвера на основу задате спецификације ембедед система.
Предавања; Аудиторне вежбе; Рачунарске вежбе; Лабораторијске вежбе; Консултације.
Jim E. CoolingSoftware Engineering for Real-Time Systems2002Addison-WesleyЕнглески
Одбрањене лабораторијске вежбедада40.00
Колоквијумнеда50.00