Predmet: Sistemska programska podrška u realnom vremenu 1 (06 - E23A2)

Naučna oblastRačunarska tehnika i računarske komunikacije

Odsek za računarsku tehniku i računarske komunikacije

Program se primenjuje od 01.10.2005..

Predmeti kojima je preduslov predmet Sistemska programska podrška u realnom vremenu 1

Naziv predmetaMora se odslušatiMora se položiti
Sistemska programska podrška u realnom vremenu 2dane
Osposobljavanje studenata za paralelno programiranje procesora sa više jezgara i za projektovanje programskih alata za sisteme u realnom vremenu.
Osposobljenost za paralelno programiranje procesora sa više jezgara primenom šablona, modela i alata za paralelno programiranje i projektovanje programskih alata za sisteme u realnom vremenu uključujući asembler, makroasembler, kompajler, i sl.
Uvod. Deo 1: Paralelno Programiranje (Analiza programa, Šabloni projektovanja praralelnih programa, Modeli paralelnog programiranja, Alati paralelnog programiranja). Deo 2: Projektovanje programskih alata (Asembler, Makroasembler, Formalni sistemi, Kompajler, Punjač programa, Integrisano razvojno okruženje, Visoko optimizujući kompajler, Povezivač, Kompaktora, Simulator, Komponenta za kontrolisano izvršenje programa).
Predavanja. Tutorijali. Računarske vežbe. Konsultacije. Studenti u toku semestra izrađuju laboratorijske vežbe.
V. Kovačević i M. PopovićSistemska programska podrška u realnom vremenu 1: Programski alati i paralelno programiranje2011FTN Izdavaštvo, Novi SadSrpski jezik
Odbranjene laboratorijske vežbedada70.00
Teorijski deo ispitaneda30.00