Predmet: Osnove crtanja za animaciju i vizuelne efekte (17 - RG017)

Naučna oblastAnimacija i vizuelni efekti

Trenutno nema podataka o matičnim organizacionim jedinicama predmeta!

Program se primenjuje od 22.11.2018..

Uvođenje studenata u osnove slobodoručnog crtanja. Upoznavanje sa osnovnim crtačkim materijalima i tehnikama na primeru mrtve prirode, enterijera i eksterijera.
Studenti ovladavaju osnovnim crtačkim tehnikama čime se stvara preduslov za uspešno savladavanje narednih predmeta vezanih za crtanje i vizuelno oblikovanje.
Na predmetu se usvajaju znanja iz crtanja tradicionalnim medijima (ugalj, olovka, tuš). Studenti uče teorijske principe iz crtanja: linija, perspektiva, faze rada, viziranje, materijali i teksture, senčenje i osvetljenje, valer, kompozicija. Teorijska znanja se praktično uvežbavaju na primeru statične postavke, kroz crtanje mrtve prirode, enterijera i eksterijera.
Predavanja i vežbe. Konsultacije. Ocena ispita se formira na osnovu pohađanja predavanja i vežbi i pregledanju i ocenjivanju radova izvedenih tokom semestra.
Kekeljević, I.Slobodoručno crtanje2015Fakultet tehničkih nauka, Novi SadSrpski jezik
Milutin MitrovićForma i oblikovanje1987Viša ekonomska škola, BeogradSrpski jezik
Složeni oblici vežbidada60.00
Prisustvo na vežbamadada5.00