Predmet: Organizacija građevinskih radova pri rekonstrukciji naselja (17 - URZP73)

KategorijaTeorijsko-metodološki
Naučna oblastTehnologija i organizacija građenja i menadžment

Trenutno nema podataka o matičnim organizacionim jedinicama predmeta!

Program se primenjuje od 25.07.2017..

Sticanje znanja o procesu građenja i rekonstrukciji građevinskih objekata i načinima organizovanja radova.
Osposobljenost za izradu globalnih elaborata izradu dinamičkih planova građenja i rekonstrukcije, definisanje mera za bezbedan i zdrav rad. Stečena znanja direktno se primenjuju u inženjerskoj praksi.
Projekat tehnologije i organizacije građenja. Gradilišni uslovi. Odnos tehnologije građenja i rekonstrukcije i organizacije gradilišta. Šeme organizacije gradilišta. Mere za bezbedan i zdrav rad pri građenju. Organizacija građenja i usvojena tehnologija. Metode planiranja (mrežni plan, gantogram). Obrada planova na računaru.
Nastava se realizuje kroz predavanja u vidu prezentacija pojedinih metodskih jedinica i grafičkih vežbi koje student samostalno radi na času uz konsultacije sa asistentom. Student na časovima vežbanja na osnovu dobijenih informacija (predavanja, literatura, konsultacije i generalnih uputstava na početku vežbanja), rešava postavljene zadatke (grafičke vežbe). Svi odrađeni i pozitivno ocenjeni radovi su uslov za izlazak na ispit. Ispit obuhvata celokupno gradivo izloženo u toku semestra, polaže se pismeno i usmeno. Pismeni deo ispita se može polagati i kroz 2 modula u toku nastavnog procesa. Ocena ispita se formira na osnovu pohađanja predavanja i vežbi, ocene grafičkih radova, pismenog i usmenog dela ispita.
Trivunić, M., Matijević, Z.Tehnologija i organizacija građenja - praktikum2009Fakultet tehničkih nauka, Novi SadSrpski jezik
Trbojević, B.Organizacija građevinskih radova1992Naučna knjiga, BeogradSrpski jezik
Trivunić M.Materijal sa predavanja2017Srpski jezik
Domaći zadatakdada5.00