391 Ljuba Budinski Petković,...i dr., "Zbirka zadataka iz fizike: za mašinski odsek"

05.12.2013. - 09:18
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Zbirka zadataka iz fizike: mašinski odsek”

Autori: Ljuba Budinski Petković, Ana Kozmidis Petrović, Milica Vučinić Vasić, Ivana Lončarević, Aleksandra Mihailović, Dušan Ilić, Robert Lakatoš

Recenzenti: dr Uranija Kozmidis Luburić, red. prof. Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu
             dr Bratislav Antić, Institurt za nuklearne nauke, Vinča

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad
Štampanje odobrio: Savet za bibliotečku i izdavačku delatnost FTN-a u Novom Sadu
Predsednik Saveta za bibliotečku i izdavačku delatnost:
dr Radoš Radivojević, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
53(075.8)(076)

     Zbirka zadataka iz fizike : mašinski odsek / Ljuba
Budinski-Petković…[i dr.]. - Novi Sad : Fakultet tehničkih
nauka, 2013(Novi Sad : FTN, Grafički centar GRID). – 206 str.
: ilustr.; 24 cm. – (Edicija “Tehničke nauke - udžbenici” ; br. 391)

Tiraž 500. - Bibliografija.
ISBN 978-86-7892-574-0

1. Budinski Petković, Ljuba [autor]
a) Fizika - Zadaci
COBISS.SR-ID 282419719

(iz recenzije)
Zbirka je napisana na koncizan i ilustrativan način koji omogućava studentima da kroz rešene primere steknu saznanja o metodici rešavanja zadataka iz određenih oblasti fizike. Zbirka zadataka iz fizike u potpunosti pokriva gradivo predviđeno nastavnim planom na odsecima: mašinstvo, mehatronika, grafičko inženjerstvo i dizajn Fakulteta tehničkih nauka.

(o autorima)
Dr Ljuba Budinski-Petković je redovni profesor na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu. Magistrirala je u Beogradu, a doktorirala u Novom Sadu sa temama iz oblasti fizike površina i numeričkih simulacija. Ima preko 60 objavljenih naučnih radova i saopštenja na naučnim skupovima.
Dr Ana Kozmidis-Petrović je redovni profesor na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu. Magistrirala je u Beogradu, a doktorirala u Novom Sadu sa temama iz oblasti eksperimentalne fizike kondenzovane materije. Objavila je preko 60 naučnih radova u istaknutim međunarodnim časopisima.
Dr Milica Vučinić Vasić je vanredni profesor na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu. Magistrirala je i doktorirala na Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu sa temama iz oblasti eksperimentalne fizike kondenzovane materije.
Dr Ivana Lončarević, trenutno zaposlena kao docent na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu, doktorirala je 2010. godine na Fizičkom fakultetu u Beogradu. Bavi se teorijskom fizikom kondenzovanog stanja materije.
Mr Aleksandra Mihailović je asistent za fiziku na Departmanu za opšte discipline u tehnici, Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu. Bavi se naučnim istraživanjem na polju primenjene fizike u oblasti zaštite životne sredine. Sadašnja područja interesovanja su spektroskopske metode određivanja polutanata u različitim matriksima životne sredine i istraživanja iz akustike (ispitivanje buke u radnoj sredini). Koautor je nekoliko radova koji su publikovani u međunarodnim i domaćim časopisima i učestvovala je na više konferencija u zemlji i inostranstvu.
Mr Dušan Ilić, asistent na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu, magistrirao je 2007. godine na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu. Trenutno privodi kraju proceduru oko odbrane doktorske disertacije iz fizike nanostruktura na Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu.
Robert Lakatoš, asistent na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu, završio je 2012. godine master studije na Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu. Bavi se nuklearnom i medicinskom fizikom.

• Nije moguće prikazati sliku.