478 Zorica Suvajdžin Rakić, Predrag Rakić "flex & bison - zbirka zadataka"

12.02.2015. - 11:58
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „flex & bison”

Autori: Zorica Suvajdžin Rakić, Predrag Rakić

Recenzenti: dr Mirjana Ivanović, red. prof. Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu
            dr Dragan Ivetić, red. prof. Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad
Štampanje odobrio: Savet za bibliotečku i izdavačku delatnost FTN-a u Novom Sadu
Predsednik Saveta za bibliotečku i izdavačku delatnost:
dr Radoš Radivojević, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
004.42(075.8)(076)

SUVAJDŽIN RAKIĆ, Zorica
      Flex & Bison / Zorica Suvajdžin Rakić, Predrag Rakić. –
Novi Sad : Fakultet tehničkih nauka, 2014 (Novi Sad : GRID) .
– VII, 73 str. : ilustr. ; 24 cm. -  (Edicija
"Tehničke nauke - udžbenici" ; 478)

Tiraž 200. - Bibliografija.
ISBN 978-86-7892-651-8

a) Softver – Programski alati

Iz recenzija
Autori su obradili i prikazali načine upotrebe savremenih alata za gnerisanje skenera i parsera: flex & bison. Oni uvode čitaoce u problematiku vrlo postupno, kroz primere, od jednostavnih ka složenijim. Na kraju svakog poglavlja su navedeni zadaci za vežbanje, što će zainteresovanim čitaocima omoogućiti dodatni rad.
Flex & bison su alati koji se, uopšteno, koriste za generisanje kompajlera ali se mogu koristiti i za mnoge aplikacije koje nemaju direktne veze sa kompajlerima. Čitaocima su na raspolaganju primeri upotreba ovih alata u različitim situacijama: i za generisanje kompajlera i za generisanje skenera i parsera nekog domenskog jezika. Ovim pristupom, autori su omogućili čitaocima da se osposobe za korišćenje ovih alata za programske i domenske jezike.

O autorima
Zorica Suvajdžin Rakić je rođena u Kikindi 1975. godine. Diplomirala je na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu 1998. Godine, magistrirala 2000. godine i doktorirala 2008. godine. Docent je na Fakultetu tehničkih nauka od 2008. godine i predaje predmet Programski prevodioci.
Predrag Rakić  je rođen u Novom Sadu 1974. godine.  Diplomirao je na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu 2001. godine, magistrirao 2006. godine i doktorirao 2011. godine. Docent je na Fakultetu tehničkih nauka od 2011. godine.

• Nije moguće prikazati sliku.