470 Miodrag Temerinac, Stevan Berber, Željko Lukač "Osnovi algoritma 1 struktura DSP 1"

12.02.2015. - 11:46
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Osnovi algoritma i struktura DSP 1”

Autori: Miodrag Temerinac, Stevan Berber, Željko Lukač

Recenzenti: dr Miroslav Popović, red. prof. Fakulteta tehničkih nauka  u Novom Sadu
             dr Branimir Reljin, red. prof. Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad
Štampanje odobrio: Savet za bibliotečku i izdavačku delatnost FTN-a u Novom Sadu
Predsednik Saveta za bibliotečku i izdavačku delatnost:
dr Radoš Radivojević, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
621.391:004(075.8)

TEMERINAC, Miodrag
     Osnovi algoritma i struktura DSP 1 / Miodrag
Temerinac, Stevan Berber, Željko Lukač. - Novi Sad :
Fakultet tehničkih nauka, 2014(Novi Sad : FTN,
Grafički centar GRID). -  XVIII, 574 str. : ilustr.; 24 cm. –
(Edicija “Tehničke nauke - udžbenici” ; br. 470)
Tiraž 100. - Bibliografija.
ISBN 978-86-7892-638-9

a) Digitalna obrada signala

Izvod iz recenzija knjige:
„Uvodom u studijski program na Departmanu za računarstvo i automatiku Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu, konstatujem da ova knjiga potpuno pokriva gradivo predmeta Osnovi algoritama i struktura za digitalnu obradu signala I. Stoga preporučujem da se ova knjiga prihvati i štampa kao osnovni udžbenik za pomenuti predmet. Mada je osnovna namena ove knjige da predstavlja univerzitetski udžbenik, mišljenja sam da će ona poslužiti i inženjerima koji se bave digitalnom obradom signala.“
„...autori su uspeli da sakupe, obrade i prikažu u knjizi sav potreban materijal za sticanje potrebnih znanja iz analize analognih signala i sistema, diskretizacije analognih signala, spektralne analize diskretnih signala, kao i materijal za projektovanje diskretnih sistema, diskretnih filtara, adaptivnih digitalnih sistema i nelenearnih digitalnih sistema. Knjiga je napisana jasno i sažeto što će studentima omogućiti da brzo i lako savladaju predmetno gradivo.“

• Nije moguće prikazati sliku.