468 Nikola Đurić, Dragan Kljajić, Danka Antić "Zbirka zadataka iz Osnova elektrotehnike za biomedicinsko inženjerstvo"

12.02.2015. - 11:43
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Zbirka iz osnova elektrotehnike za biomedicinsko inženjerstvo”

Autori: Nikola Đurić, Dragan Kljajić, Danka Antić

Recenzenti: dr Miroslav Prša, vanr. prof. (u penziji) Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu
             dr Darko Vučković, docent Fakulteta tehničkih nauka u Kosovskoj Mitrovici

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad
Štampanje odobrio: Savet za bibliotečku i izdavačku delatnost FTN-a u Novom Sadu
Predsednik Saveta za bibliotečku i izdavačku delatnost:
dr Radoš Radivojević, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
621.3 (075.8)(076)

ĐURIĆ, Nikola, 1973-
     Zbirka iz osnova elektrotehnike za biomedicinsko inženjerstvo /
Nikola Đurić, Dragan Kljajić, Danka Antić. - Novi Sad : Fakultet tehničkih nauka,
2014 (Novi Sad : Grid) . - 144 str. : ilustr. ; 24 cm. -  (Edicija "Tehničke nauke - udžbenici" ; 468)

Tiraž 120. - Bibliografija.
ISBN 978-86-7892-632-7

a) Elektrotehnika - Zadaci

(iz sadržaja)
Zbirka detaljno rešenih zadataka iz Osnova elektrotehnike je namenjena studentima studijskog programa Biomedicinsko inženjerstvo, Fakulteta tehničkih nauka, Univerziteta u Novom Sadu. Zbirka zadataka je zamišljena kao dodatni udžbenik, koji će u potpunosti pokriti auditorne vežbe koje studenti ovog studijskog programa slušaju, kako bi na vreme i što efikasnije usvojili potrebna znanja i položili predviđene ispitne obaveze. U pogledu izbora materijala, autori su nastojali da odaberu niz primera koji na najbolji način predstavljaju teorijske i praktične probleme iz oblasti elektrostatike, vremenski konstantnih struja, elektromagnetizma i vremenski promenljivih struja, pri čemu su poglavlja prilagođena nastavi koja se izvodi u okviru predmeta.

(iz recenzije)
U svim bitnim obeležjima koja se ogledaju kroz odabir zadataka, jednostavnost i jasnoću izražavanja, preglednost u obilju grafičkih ilustracija, zbirka doprinosi lakšem razumevanju nastavne materije izložene na predavanjima. U tom smislu ona predstavlja neophodno sredstvo kojim se teorijske postavke, koje ponekad deluju apstraktno, prevode na teren praktičnih problema, čime se doprinosi njihovom lakšem i potpunijem sagledavanju.

(o autorima)
Dr Nikola Đurić je docent na Katedri za teorijsku elektrotehniku, Fakulteta tehničkih nauka, Univerziteta u Novom Sadu. Njegova naučna interesovanja su vezana za probleme teorijske i primenjene elektromagnetike, kao i razvoja i primene sistema i postupaka za ispitivanje elektromagnetskih polja, u cilju određivanja potencijalne uzloženosti ljudske populacije.
M.Sc. Dragan Kljajić je asistent na Katedri za teorijsku elektrotehniku, Fakulteta tehničkih nauka, Univerziteta u Novom Sadu. Njegova naučna i stručna interesovanja su orijentisana ka razvoju i primeni sistema i postupaka za kontinualni monitoring i ispitivanje elektromagnetskih polja, u cilju potencijalne izloženosti ljudske populacije.
M.Sc. Danka Antić je asistent na Katedri za teorijsku elektrotehniku, Fakulteta tehničkih nauka, Univerziteta u Novom Sadu. Njena stručna orijentacija je usmerena ka razvoju sistema i postupaka za kontinualni monitoring i ispitivanje elektromagnetskih polja, u cilju potencijalne izloženosti ljudske populacije.

• Nije moguće prikazati sliku.