465 Ilija Kovačević, Vojislav Marić, Nebojša Ralević "Integrali funkcija više promenljivih i teorija polja"

12.02.2015. - 11:23
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Integrali funkcija više promenljivih i teorija polja”

Autori: Ilija M. Kovačević, Vojislav S. Marić, Nebojša M. Ralević

Recenzenti
: dr Jovan Mališić, red. prof. (u penziji) Matematičkog fakulteta  u Beogradu
            dr Mirko Budinčević, red. prof. Prirodno-matematičkog fakulteta  u Novom Sadu

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik
:
prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa
: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad
Štampanje odobrio: Savet za bibliotečku i izdavačku delatnost FTN-a u Novom Sadu
Predsednik Saveta za bibliotečku i izdavačku delatnost:
dr Radoš Radivojević, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
517.3 (075.8)
512.6 (075.8)

KOVAČEVIĆ, Ilija M.
   Integrali funkcija više promenljivih i teorija polja / Ilija M. Kovačević, Vojislav S.
Marić, Nebojša M. Ralević. - 2 izd. - Novi Sad : Fakultet tehničkih nauka, 2014 (Novi Sad
: FTN-Grafički centar GRID) . - 124 str. : ilustr. ; 24 cm. -  (Edicija "Tehničke nauke -
udžbenici" ; 465)

Tiraž 200. - Bibliografija. - Registar.
ISBN 978-86-7892-628-0

a) Integrali  b)Teorija polja

(Iz sadržaja)
Udžbenik se sastoji iz tri dela:
1. Funkcije više promenljivih (realne funkcije više realnih promenljivih; metrika i metrički prostor, grafik realne funkcije dve realne promenljive, vektorske funkcije);
2. Integrali funkcija više promenljivih (dvostruki, trostruki, krivolinijski i površinski integral);
3. Teorija polja(skalarna i vektorska polja).
(Iz recenzije)
Ovaj udžbenik je namenjen prvenstveno studentima tehničkih fakulteta. Pisan je prema programu predmeta Izabrana poglavlja iz matematike sa druge godine Elektrotehnike i računarstva na FTN-u u Novom Sadu, i pokriva deo gradiva. Autori su uspeli da u matematičkom pogledu tekst bude korektan. Stoga su sve definicije, teoreme i dokazi dati potpuno strogo. Izlaganje je protkano sa većim brojem primera koji doprinose razjašnjavanju apstraktnih pojmova iz ove oblasti.
Smatramo da ovaj udžbenik spada u kvalitetnije udžbenike iz ove oblasti i da će korisno poslužiti i studentima drugih fakulteta na kojima se izučavaju oblasti iz ovog dela matematičke analize.
(O autorima)
Ilija M. Kovačević je redovni profesor matematike na FTN-u u Novom Sadu. Doktorirao je 1979. god. na PMF-u u Beogradu. Predaje: Matematičku analizu 1 i Izabrana poglavlja iz matematike kao i Funkcionalnu analizu, Verovatnoću, statistiku i teoriju inženjerskih eksperimenata, i Odabrana poglavlja iz matematike na doktorskim studijama. Područja njegovog naučnog rada su: topologija-kompaktnost i primena matematičkih modela u tehničkim naukama.
Vojislav S. Marić je redovni profesor matematike u penziji na FTN-u u Novom Sadu i dopisni član SANU. Bio je dugogodišnji šef Katedre za matematiku. Područje njegovog naučnog rada je klasična analiza, specijalno diferencijalne jednačine.
Nebojša M. Ralević je redovni profesor matematike na FTN-u u Novom Sadu. Doktorirao je 1997. god. na PMF-u u Novom Sadu. Predaje: Matematiku 1, Matematiku 2, Matematiku 3 i Viši kurs iz Matematike 1, kao i Parcijalne diferencijalne jednačine, Matematičke osnove fazi sistema, Fazi sistemi i primene, Nelinearne jednačine sa primenama, Metode optimizacije i matematičko modeliranje, Prepoznavanje oblika, Računarska geometrija i Odabrana poglavlja iz matematike na doktorskim studijama. Područja njegovog naučnog rada su: teorija mere i verovatnoće, fazi sistemi, obrada slike, optimizacija i nelinearne diferencijalne jednačine.

• Nije moguće prikazati sliku.