462 Uranija Kozmidis Luburić, Selena Grujić, Milica Vučinić Vasić Ivana Stojković, Aleksandar Antić "Zbirka zadataka iz fizike: za saobraćajni odsek i Odsek za geodeziju i geomatiku"

12.02.2015. - 11:16
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „ZBIRKA zadataka iz fizike : Saobraćajni odsek  : Odsek za
               geodeziju i geomatiku”

Autori:      Uranija Kozmidis Luburić
              Selena Grujić
              Milica Vučinić Vasić
              Ivana Stojković
              Aleksandar Antić

Recenzenti: dr Vladimir Katić, red. prof. Fakulteta tehničkih nauka  u Novom Sadu
          dr Dušan Graovac, „Infine Technologies AT“ Nojbiberg, Nemačka

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa
: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad
Štampanje odobrio: Savet za bibliotečku i izdavačku delatnost FTN-a u Novom Sadu
Predsednik Saveta za bibliotečku i izdavačku delatnost:
dr Radoš Radivojević, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
53 (075.8)(076)

     ZBIRKA zadataka iz fizike : Saobraćajni odsek  : Odsek za
geodeziju i geomatiku / Uranija Kozmidis-Luburić... [et
al.]. - 1. izd. - Novi Sad : Fakultet tehničkih nauka, 2014
(Novi Sad : FTN-Grafički centar GRID) . - 209 str. : ilustr.
; 24 cm. -  (Edicija"Tehničke nauke - udžbenici" ; br. 462)

Tiraž 600. - Bibliografija.
ISBN 978-86-7892-623-5

a) Fizika - Zadaci

(iz recenzije)
„Obrađeni zadaci najvećim delom ilustruju principe klasične fizike i služe boljem razumevanju tehničkih disciplina i njihovih zakonitosti. Osim principa klasične fizike primenjene su zakonitosti relativističke , delom kvantne kao i osnovni elementi  nuklearne i atomske fizike. Zadaci su objašnjeni na veoma jasan i pristupačan način, sa velikim brojem jasnih ilustracija, koje studentima omogućavaju lako savlađivanje osnovnih pojmova fizike.“
(o autorima)
Dr Uranija Kozmidis Luburić je redovni profesor na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu, doktorirala je na Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu iz oblasti fizike čvrstog stanja.

Dr Selena Grujić je docent na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu. Magistrirala je na TEMPUS ACIMSI iz oblasti zaštite životne sredine, a doktorirala na Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu iz oblasti nuklearne  fizike .

Dr Milica Vučinić Vasić  je vanredni  profesor na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu. Magistrirala je i  doktorirala je na Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu  sa temama iz oblasti eksperimentalne  fizike  kondezovane materije.

Ivana Stojković je asistent  na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu. Master studije je završila 2011. Godine na  Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu, na kom je trenutno na doktorskim studijama na Katedri za nuklearnu fiziku.

Aleksandar Antić je rođen u Kikindi, gde je pohađao osnovnu školu i gimnaziju. Osnovne i master studije je završio na Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu odbranivši radove iz oblasti eksperimentalne fizike kondezovane materije. Zaposlen je kao asistent na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu.

• Nije moguće prikazati sliku.