453 Vera Bajović, Karolina Kasaš Lažetić, Dejana Herceg, Nikola Đurić "Zbirka zadataka iz osnova elektrotehnike"

16.10.2014. - 13:40
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”
Naziv udžbenika: „ Zbirka zadataka iz Osnova elektrotehnike”

Autori: Vera Bajović
         Karolina Kasaš Lažetić
         Dejana Herceg
         Nikola Đurić

Recenzenti: dr Miroslav Prša, vanr. prof. u penziji, Fakultet tehničkih nauka  u Novom Sadu
            dr Darko Vučković, docent,  Fakultet tehničkih nauka  u Kosovskoj Mitrovici

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad
Štampanje odobrio: Savet za bibliotečku i izdavačku delatnost FTN-a u Novom Sadu
Predsednik Saveta za bibliotečku i izdavačku delatnost:
dr Radoš Radivojević, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
621.3(075.8)(076)

Zbirka zadataka iz Osnova elektrotehnike / Vera
Bajović... [i dr.]. - 1. izd. - Novi Sad : Fakultet
tehničkih nauka, 2014 (Novi Sad : FTN, Grafički centar
GRID). - 97 str. : ilustr. ; 24 cm. -  (Edicija "Tehničke
nauke - udžbenici" ; 453)

Tiraž 100. - Bibliografija.
ISBN 978-86-7892-609-9

a) Elektrotehnika - Zadaci

(iz sadržaja)
Zbirka rešenih zadataka iz Osnova elektrotehnike je namenjena studentima studijskog programa Računarstvo i automatika, Fakulteta tehničkih nauka, Univerziteta u Novom Sadu. Zbirka zadataka je zamišljena kao dodatni udžbenik, koji će u potpunosti pokriti auditorne vežbekoje studenti ovog studijskog programa slušaju, kako bi na vreme i što efikasnije usvojili potrebna znanja i položili predviđene ispitne obaveze. U pogledu izbora materijala, autori su nastojali da odaberu niz primera koji na najbolji način predstavljaju teorijske i praktične probleme iz elektrostatike, vremenski konstantnih električnih struja, elektromagnetizma i vremenski promenljivih električnih struja, pri čemu su poglavlja u ove četiri celine, prilagođena nastavi koja se izvodi u okviru predmeta.

(iz recenzije)
Zbirka zadataka sadrži sve što je neophodno i korisno kao materijal za usvajanje osnovnih znanja budućih inženjera u oblasti elektrotehnike. Polazeći od osnovnih primera, autori su uspeli da jasno i sažeto prikažu primenu teorijskih i praktičnih osnova za rešavanje problema u celoj oblasti elktrotehnike. Prikazana zbirka omogućava studentima lako usvajanje predviđenog gradiva, kao i kasniju nadogradnju individualnih saznanja iz oblasti elektrotehnike.

(o autorima)
Dr Vera Bajović je vanredni profesor na Katedri za teorijsku elektrotehniku, Fakulteta tehničkih nauka, Univerziteta u Novom Sadu. Na osnovu svog bogatog iskustva u radu sa studentima drži predavanja iz oblasti elektrotehnike. Njena interesovanja su vezana za oblast teorijske i primenjene elektromagnetike.
Mr Karolina Kasaš Lažetić je asistent na Katedri za teorijsku elektrotehniku, Fakulteta tehničkih nauka, Univerziteta u Novom Sadu. Njena interesovanja su vezana za oblast teorijske i primenjene elektromagnetike, proračuna impedanse zemlje, kao i ispitivanja elektromagnetskih polja.
Mr Dejana Herceg je asistent na Katedri za teorijsku elektrotehniku, Fakulteta tehničkih nauka, Univerziteta u Novom Sadu. Njena interesovanja su vezana za oblast teorijske i primenjene elektromagnetike, kao i ispitivanja elektromagnetskih polja.
Dr Nikola Đurić je docent na Katedri za teorijsku elektrotehniku, Fakulteta tehničkih nauka, Univerziteta u Novom Sadu. Njegova interesovanja su vezana za oblast teorijske i primenjene elektromagnetike, kao i razvoja i primene sistema i postupaka za ispitivanje elektromagnetskih polja, u cilju određivanja potencijalne izloženosti ljudske populacije.

• Nije moguće prikazati sliku.