447 Dragana Šarac "Finansijsko poslovanje u poštanskom saobraćaju"

16.10.2014. - 13:25
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Finansijsko poslovanje u poštanskom saobraćaju”

Autor: dr Dragana Šarac

Recenzenti: dr Momčilo Kujačić, red. prof. Fakulteta tehničkih nauka  u Novom Sadu
             dr Bojan Stanivuković, docent  Saobraćajnog fakulteta u Beogradu

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad
Štampanje odobrio: Savet za bibliotečku i izdavačku delatnost FTN-a u Novom Sadu
Predsednik Saveta za bibliotečku i izdavačku delatnost:
dr Radoš Radivojević, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
621.3(075.8)

ŠARAC, Dragana
     Finansijsko poslovanje u poštanskom saobraćaju / Dragana
Šarac. - Novi Sad : Fakultet tehničkih nauka, 2014
(Novi Sad : FTN, Grafički centar GRID). -  229 str. : ilustr.; 24 cm. –
(Edicija “Tehničke nauke - udžbenici” ; br. 447)
Tiraž 120. - Bibliografija.
ISBN 978-86-7892-595-5

a) Poštanski saobraćaj – Finansijsko poslovanje

( iz sadržaja )

Knjiga "Finansijsko poslovanje u poštanskom saobraćaju" rezultat je naučno - istraživačkog i praktičnog rada autora, sa željom da se pruži čitaocima celovita materija u oblasti finansijskog poslovanja u poštanskom saobraćaju. Knjiga sadrži poglavlja koja čitaoca vode kroz različite aspekte finansijskog poslovanja u poštanskom saobraćaju. Upoznajući se sa osnovnim pojmovima u oblasti finansija, čitalac stiče znanja o specifičnostima poslovanja preduzeća u oblasti poštanskog saobraćaja i njihovim finansijskim aktivnostima. Osim kao privredne subjekte, poštanska preduzeća posmatraju se kao provajder različitih finansijskih i novčanih usluga. Ova knjiga u celosti pokriva nastavni plan iz predmeta "Finansijsko poslovanje u poštanskom saobraćaju" u okviru studijskog programa Poštanski saobraćaj i telekomunikacije na Departmanu za saobraćaj, Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu. Cilj knjige je da pokrije relevantne teme iz oblasti poštanskog saobraćaja koje izučavaju studenti Fakulteta tehničkih nauka, kao i drugih fakulteta gde se izučavaju teme iz ove oblasti. Osim toga, namenjena je i stručnjacima koji se bave istraživanjem ili rade u ovoj oblasti, kako bi što uspešnije obavljali svoju funkciju.

(iz recenzije)
„...Publikacija nudi obilje informacija o značaju i načinu funkcionisanja finansijskih tržišta, finansijskim aktivnostima i predmetu finansija sa fokusom na finansijsko poslovanje u poštanskom saobraćaju. Publikacija u potpunosti obuhvata nastavni program predmeta „Finansijsko poslovanje u poštanskom saobraćaju“ i biće od značajne koristi studentima na smeru za Poštanski saobraćaj i telekomunikacije, Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu. Autor je na savremen i primeren način obradio sva pitanja kojima se bavio, kako sa teorijskog i praktičnog, tako i uporednog stanovišta, zbog čega ponuđenu publikaciju „Finansijsko poslovanje u poštanskom saobraćaju“ autora Doc. Dr Dragane Šarac, sa zadovoljstvom preporučujem za objavljivanje kao osnovni univerzitetski udžbenik.”
Prof dr Momčilo Kujačić

“…Autor je obradio relevantne teme iz oblasti finansijskog poslovanja u poštanskom saobraćaju koje izučavaju studenti Fakulteta tehničkih nauka. U publikaciji je materija dobro sistematizovana po poglavljima i po pojedinim metodskim jedinicama. Sve činjenice u publikaciji su naučno interpretirane i propraćene sugestivnim ilustracijama. Redosled izlaganja je logički struktuiran. Grafičke i likovne predstave upotpunjuju  tekst i sa njime čine skladnu celinu. Publikacija se u celini pozitivno ocenjuje, prihvata i preporučuje za štampu. Naučno-stručna vrednost publikacije je evidentna i predstavlja  doprinos oblasti poštanskog saobraćaja kao područja rada. Iz svega navedenog sa zadovoljstvom predlažem da se publikacija „Finansijsko poslovanje u poštanskom saobraćaju “, autora Doc. dr Dragane Šarac, objavi kao osnovni udžbenik.“
Doc dr Bojan Stanivuković

(o autoru)
Dragana Šarac, rođena je 21.09.1969. godine u Novom Sadu. Zaposlena je na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu. Osnovne studije završila je na Ekonomskom fakultetu u Subotici. Poslediplomske studije završila je na Saobraćajnom fakultetu u Beogradu. Doktorsku disertaciju pod nazivom "Prilog strategiji obezbeđivanja univerzalne poštanske usluge primenom modela koordiniranog razvoja", odbranila je na fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu. Provela je 18 godina na različitim poslovima u Pošti Srbije. Član Upravnog odbora Pošte Srbije bila je u periodu od 2003-2009. godine. Učestvovala je u većem broju projekata u Pošti, kao što su: Nova Pošta Srbije, PostNet, Track&trace i drugi. Učestvovala je na više projekata koje je finansiralo Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja.

• Nije moguće prikazati sliku.