445 Miljko Satarić, Ljuba Budinski Petković, Ivana Lončarević, Aleksandra Mihailović, Dušan Ilić "Zbirka zadataka iz fizike za studente elektrotehnike"

16.10.2014. - 13:01
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika
: „Zbirka zadataka iz fizike: za studente elektrotehnike”

Autori
:  Miljko Satarić,  Ljuba Budinski Petković, Ivana Lončarević, Aleksandra Mihailović
          Dušan Ilić

Recenzenti: dr Slobodan Vrhovac, naučni savetnik, Institut za fiziku, Zemun
             dr Ana Kozmidis Petrović, red. prof. Fakulteta tehničkih nauka  u Novom Sadu

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad
Štampanje odobrio: Savet za bibliotečku i izdavačku delatnost FTN-a u Novom Sadu
Predsednik Saveta za bibliotečku i izdavačku delatnost:
dr Radoš Radivojević, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
53 (075.8)(076)

  Zbirka zadataka iz fizike: za studente elektrotehnike /
M. [Miljko] Satarić... [i dr.]- Novi Sad :
Fakultet tehničkih nauka, 2014 (Novi Sad : FTN, Grafički
centar GRID) . – 250 str. : ilustr. ; 24 cm. -  (Edicija
"Tehničke nauke - udžbenici" ; br. 445)

Tiraž 500. - Bibliografija.
ISBN 978-86-7892-591-7

a) Fizika - Zadaci

(iz sadržaja)
“Ova zbirka je prvenstveno namenjena studentima elektrotehnike (Departmana za energetiku, elektroniku i telekomunikacije i Departmana za računarstvo i automatiku) Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu. Većina zadataka predstavlja izbor sa kolokvijuma i pismenih ispita koji su poslednjih godina rađeni na FTN-u.”

(iz recenzije)
“Rukopis je napisan na 250 strana i sadrži 10 poglavlja. Svako poglavlje počinje kratkim teorijskim uvodom nakon čega slede zadaci i to od jednostavnih primera ka sve složenijim. Tekstovi zadataka i rešenja su napisani jasno i razumljivo, što studentima omogućava lakše upoznavanje fizičkih pojava i zakona”

(o autorima)
Dr Miljko Satarić je diplomirao fiziku na Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu i doktorirao Fiziku materijala  na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu. Od početka karijere radi na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu, gde je prošao sva zvanja. Tu je predavao veliki broj raznih kurseva fizike, od opštih do specijalizovanih. Autor je jednog udžbenika i koautor većeg broja zbirki zadataka i praktikuma iz fizike. Bavi se biofizikom i fizikom kondenzovane materije, iz čega je publikovao preko 80 radova na SCI listi, koji su citirani oko 800 puta. Dopisni je član Srpske akademije nauka i umetnosti.
Dr Ljuba Budinski-Petković je redovni profesor na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu. Magistrirala je u Beogradu, a doktorirala u Novom Sadu sa temama iz oblasti fizike površina i numeričkih simulacija. Ima preko 60 objavljenih naučnih radova i saopštenja na naučnim skupovima.
Dr Ivana Lončarević, trenutno zaposlena kao docent na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu,  doktorirala je 2010. godine na Fizičkom fakultetu u Beogradu. Bavi se teorijskom fizikom kondenzovanog stanja materije.
Mr Aleksandra Mihailović  je asistent za fiziku na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu. Bavi se primenjenom fizikom u oblasti zaštite životne sredine. Koautor je nekoliko radova koji su publikovani u međunarodnim i domaćim časopisima i učesnik naučnih skupova u zemlji i inostranstvu.
Dr Dušan Ilić, trenutno zaposlen kao asistent na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu, magistrirao je 2007. godine na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu, a doktorat iz fizike odbranio 2014. na Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu. Bavi se fizikom nanostruktura i biofizikom.

• Nije moguće prikazati sliku.