438 Nikola Đurić, Vera Bajović, Karolina Kasaš Lažetić, Dragan Kljajić "Zbirka zadataka iz Osnova elektrotehnike 1 za mehatroniku"

16.10.2014. - 12:13
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Zbirka zadataka iz osnova elektrotehnike 1 za mehatroniku”

Autori: Nikola Đurić, Vera Bajović, Karolina Kasaš Lažetić, Dragan Kljajić

Recenzenti: dr Miroslav Prša, vanr. prof. (u penziji) Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu
       dr Darko Vučković, docent Fakulteta tehničkih nauka u Kosovskoj Mitrovici

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa
: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad
Štampanje odobrio: Savet za bibliotečku i izdavačku delatnost FTN-a u Novom Sadu
Predsednik Saveta za bibliotečku i izdavačku delatnost:
dr Radoš Radivojević, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
621.3 (075.8)(076)

    Zbirka zadataka iz osnova elektrotehnike 1 za
mehatroniku / Nikola Đurić...[i dr.]. – Novi Sad :
Fakultet tehničkih nauka, 2014 (Novi Sad : GRID) .
– 89 str. : ilustr. ; 24 cm. -  (Edicija "Tehničke nauke
– udžbenici" ; 438)

Tiraž 100. - Bibliografija.

ISBN 978-86-7892-584-9

a) Elektrotehnika - Zadaci

(iz sadržaja)
Zbirka rešenih zadataka iz Osnova elektrotehike 1 je namenjena studentima studijskog programa Mehatronika, Fakulteta tehničkih nauka, Univerziteta u Novom Sadu. Zbirka zadataka je zamišljena kao dodatni udžbenik, koji će u potpunosti pokriti auditorne vežbe koje studenti ovog studijskog programa slušaju, kako bi na vreme i što efikasnije usvojili potrebna znanja i položili predviđene ispitne obaveze. U pogledu izbora materijala, autori su nastojali da odaberu niz primera koji na najbolji način predstavljaju teorijske i praktične probleme iz oblasti elektrostatike i vremenski konstantnih struja, pri čemu su poglav¬lja, u ove dve celine, prilagođena nastavi koja se izvodi u okviru predmeta.

(iz recenzije)
Odličnim odabirom materijala i pojedinih primera, autori su uspeli da adek-vatno i na jednostavan način približe studentima neophodne i uvek aktuelne oblasti koje se izučavaju u predmetu Osnovi elektrotehnike 1. Osim toga, zbirka je odlično ilustrovana velikim brojem veoma kvalitetnih slika i jasnih formula i izraza, što u značajnoj meri doprinosi lakšoj čitljivosti i razumevanju prikazanog gradiva.

(o autorima)
Dr Nikola Đurić je docent na Katedri za teorijsku elektrotehniku, Fakulteta tehničkih nauka, Univerziteta u Novom Sadu. Njegova naučna interesovanja su ve¬zana za probleme teorijske i primenjene elektromagnetike, kao i razvoja i primene sistema i postupaka za ispitivanja elektromagnetskih polja, u cilju određivanja potencijalne izloženosti ljudske populacije.
dr Vera Bajović je vanredni profesor na Katedri za teorijsku elektrotehniku, Fakulteta tehničkih nauka, Univerziteta u Novom Sadu. Na osnovu svog bogatog iskustva u radu da studentima drži predavanja iz oblasti teorijske elektrotehnike. Njena interesovanja su vezana za oblast teorijske i primenjene elektromagnetike.
Mr Karolina Kasaš-Lažetić je asistent na Katedri za teorijsku elektrotehni-ku, Fakulteta tehničkih nauka, Univerziteta u Novom Sadu. Njena interesovanja su vezana za oblast teorijske i primenjene elektromagnetike, proračuna impedanse zemlje, kao i ispitivanja elektromagnetskih polja.
M.Sc. Dragan Kljajić je asistent na Katedri za teorijsku elektrotehniku, Fakul¬teta tehničkih nauka, Univerziteta u Novom Sadu. Njegova stručna istraživanja su orijentisana ka razvoju i primeni sistema i postupaka za ispitivanja elektromagnetskih polja u cilju određivanja potencijalne izloženosti ljudske populacije.

• Nije moguće prikazati sliku.