428 Dušan Uzelac "Hidropneumatske komponente"

16.10.2014. - 11:17
(iz recenzije)
Knjiga HIDROPNEUMATSKE KOMPONENTE je osnovi udžbenik za oblast hidrauličnih i pneumatskih komponenti u kojoj se, na dovoljno razumljiv način, povezuju osnove teorije iz mehanike fluida i praktična primena teorijskih postavki u vidu reali¬zacije potrebnih komponenti neophodnih za izgradnju savremenih hidrauličnih i pneumatskih sistema.
Studenti će pomoću ove knjige moći da se veoma sadržajno i suštinski upute u probleme konstruisanja i eksploatacije hidrauličnih i pneumatskih sistema namenjenih za prenos i transformaciju (pretvaranje) energije. Međutim, ova knjiga će biti od značajne koristi za veliki broja mašinskih inženjera i inženjera drugih tehničkih struka, koji se bave problemima hidropneumatskih tehničkih sistema u praksi.

(o autoru)
Autor je redovni profesor  na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu. Predaje niz predmeta iz oblasti  hidraulike, pneumatike i gasne tehnike kao što su HIDROPNEUMATSKE KOMPONENTE, PUMPNE I KOMPRESORSKE STANICE, GASNE STANICE I CEVOVODI na mašinskom odseku i HIDROMAŠINSKU OPREMU na građevinskom odseku. Šef je katedre za mehaniku fluida i hidropneumatske sisteme. Autor je više naučnih radova u domaćim i međunarodnim časopisima i učestvovao je na više domaćih i međunarodnih kogresa.

• Nije moguće prikazati sliku.