77 Velimir Todić "Projektovanje tehnoloških procesa"

13.01.2013. - 14:06
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika
: „Projektovanje tehnoloških procesa”

Autor: Velimir Todić

Recenzenti: dr Ilija Ćosić, red. prof., FTN, Novi Sad
dr Ratko Mitrović, red. prof., Mašinski fakultet, Kragujevac

Tehnička prirprema: Dragan Popović, Miodrag Milošević, Igor Kurteš i Zdenka Đarmati

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik
:
prof. dr Ilija Ćosić, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa: SCAN Studio, Laze Lazarevića 9, Novi Sad
Štampanje odobrio: Savet za izdavačku delatnost FTN-a u Novom Sadu
Predsednik Saveta: prof. dr Vlatko Vuković

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
005.22(075.8)
658.5.012.2(075.8)

TODIĆ, Velimir

Projektovanje tehnoloških procesa  / Velimir Todić. – Novi Sad : Fakultet
tehničkih nauka, 2004 (Novi Sad : SCAN Studio). - 361 str. : graf. prikazi ;
24 cm. – (Edicija “Tehničke nauke - udžbenici” ; 77)
Tiraž 150.
ISBN 86-80249-93-9

a) Proizvodni sistemi - Projektovanje

(iz sadržaja)
         Knjiga PROJEKTOVANJE TEHNOLOŠKIH PROCESA štampana je na 361 strani i sadrži 11 glava, i to: Uvod, tehnička priprema proizvodnje, tehnološki procesi izrade proizvoda, osnove projektovanja tehnoloških procesa, vrste i način izbora pripremaka, dodaci za obradu, tačnost izrade proizvoda, osnovne mogućnosti povećanja kvaliteta tehnoloških procesa, sistemi projektovanja tehnoloških procesa, tehnološki procesi montaže i literarura. Udžbenik sadrži 221 sliku i 145 tabela.

(iz recenzije)
         Udžbenik PROJEKTOVANJE TEHNOLOŠKIH PROCESA, autora dr Velimira todića, redovnog profesora Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu, je sa gledišta usaglašenosti materije sa programskim sadržajem istoimenog predmeta koji slušaju studenti Proizvodnog mašinstva na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu, prikladan za štampu, kako sa aspekta koncepcije sadržaja tako i sa aspekta tehničko-stručne pripreme. Iz tih razloga sa posebnim zadovoljstvom predlažem Nastavno naučnom veću Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu štampanje i izdavanje osnovnog udžbenika za potrebe nastave iz predmeta Projektovanje tehnoloških procesa, koji se može koristiti i za programski srodne predmete drugih fakulteta kao i za stručnjake mašinskih struka koji se bave ovom problematikom.

(o autoru)
          Autor ovog udžbenika bavi se dugi niz godina problematikom projektovanja tehnoloških procesa kao i optimizacijom tehnoloških procesa izrade i konstrukcije proizvoda, odnosno tehnološkom pripremom proizvodnje.
          Najveći deo njegove ukupne aktivnosti u pomenutoj oblasti vezan je za savremene prilaze u automatizaciji projektovanja i optimizaciji tehnoloških procesa izrade proizvoda, iz čega je objavio veliki broj naučnih i stručnih radova.