76 Ljubiša Kuzović, Vuk Bogdanović "Teorija saobraćajnog toka"

13.01.2013. - 14:03
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Teorija saobraćajnog toka”

Autori: Ljubiša Kuzović, Vuk Bogdanović

Recenzenti: dr Milan Vujanić, dipl. inž., saobr., red. prof., Saobraćajni fakultet, Beograd
dr Ratomir Vračarević, dipl. inž., saobr., asistent, Fakultet tehničkih nauka, Novi Sad

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Ilija Ćosić, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa: SIMBOL, Koste Nađa 11, Petrovaradin
Štampanje odobrio: Savet za izdavačku delatnost FTN-a u Novom Sadu
Predsednik Saveta: prof. dr Vlatko Vuković

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
656.1.052.1(075.8)

KUZOVIĆ, Ljubiša

Teorija saobraćajnog toka / Ljubiša Kuzović, Vuk Bogdanović
. – Novi Sad : Fakultet tehničkih nauka, 2004 (Petrovaradin : SIMBOL). -
319 str. : ilustr. ; 24 cm. – (Edicija “Tehničke nauke - udžbenici” ; 76)
Tiraž 300.
ISBN 86-80249-92-0

a) Drumski saobraćaj - Tokovi

Iz sadržaja
Knjiga sadrži osam poglavlja u kojima se obrađuje kretanje pojedinačnog vozila, osnovni parametri saobraćajnog toka, značajne osobenosti saobraćajnog toka i karakteristične vrednosti osnovnih parametara, relacije između osnovnih parametara saobraćajnog toka, , empirijski modeli međuzavisnosti osnovnih parametara saobraćajnog toka, matematički modeli u opisivanju saobraćajnih tokova u praktično idealnim uslovima i realnim uslovima, kretanje organizovane grupe vozila i simulacija u izučavanju saobraćajnih tokova.
Iz recenzije
          ....Rukopis knjige „Teorija saobraćajnog toka“ sadrži sve atribute koji odlikuju najkvalitetniju univerzitetsku udžbeničku literaturu. U radu su na jasan i sistematičan način izloženi osnovni aspekti ppotrebe za izučavanjem karakteristika saobraćajnog toka i date su definicije osnovnih parametara kojima se opisuju uslovi kretanja vozila u tokovima saobraćaja. Osim teoretskih relacija autori su izložili obrasce za rešavanje praktičnih – inženjerskih problema, što je ilustrovano brojnim grafikonima i tabelama...Rad sadrži i prikaz najznačajnijih rezultata domaćih istraživanja u ovoj oblasti, kao i definicije novih pojmova nastalih kroz istraživački rad i empirijska iskustva prof. dr Ljubiše Kuzovića...

O autorima
              Dr Ljubiša Kuzović rođen je 1933. god. u Milićevom Selu. Požega. Diplomirao je na Saobraćajnom fakultetu 1960. god. gde je i odbranio doktorsku disertaciju 1976. god. Na saobraćajnom fakultetu u Beogradu izabran je 1976. god. za vanrednog a 1982. god. za redovnog profesora za predmet Teorija saobraćajnog toka i kapaciteta drumskih saobraćajnica i planiranje saobraćaja. Od 1983-1985. god. bio je dekan Saobraćajnog fakulteta u Beogradu, šef katedri od 1980-2000. god. a direktor Instituta saobraćajnog fakulteta od 1979-1981, 1987-1989 i 1998-2000. god. Pored rada na matičnom fakultetu držao je predavanja na redovnim i poslediplomskim studijama, na fakultetima u Novom Sadu, Sarajevu, Zagrebu i Skoplju. Do sada je objavio više od 200 naučnih radova, od kojih 16 na inostranim skupovima. Autor je više knjiga, monografija i udžbenika i preko 250 naučno-istraživačkih i razvojnih projekata. Mentor je za 12 doktorskih teza i 14 magistarskih radova.
              Vuk Bogdanović je rođen 1966.  u Sremskoj Mitrovici. Od 1993. god. radi na FTN. Dosada je objavio više stručnih i naučnih radova i učestvovao u izradi nekoliko studija i projekata.