63 Jovanka Nikić, Lidija Čomić, "Matematika jedan, deo 1"

31.12.2012. - 11:14
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Matematika jedan. Deo I”

Autori
: Jovanka Nikić, Lidija Čomić

Recenzenti
: dr Irena Čomić, red. prof. FTN-a u Novom Sadu
            dr Siniša Crvenković, red. prof. PMF-a u Novom Sadu
            dr Rade Doroslovački, red. prof. FTN-a u Novom Sadu

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Ilija Ćosić, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa: Scan Studio, Laze Lazarevića 9, Novi Sad
Štampanje odobrio: Savet za izdavačku delatnost FTN-a u Novom Sadu
Predsednik Saveta: prof. dr Vlatko Vuković

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
51(075.8)

NIKIĆ, Jovanka

     Matematika jedan. Deo I / Jovanka Nikić, Lidija Čomić.- [4. Izd.].Novi Sad :
Univerzitet : Fakultet tehničkih nauka, 2003 (Novi sad : Scan Studio).  – 290 str. :
ilustr. ; 24 cm. – (Edicija “Tehničke nauke - udžbenici” ; 63)
Tiraž 750.
ISBN 86-80249-71-8

a) Matematika

(iz sadržaja)
Knjiga je podeljena u 11 glava: Elementi opšte algebre i analize; Algebarske strukture; Determinante i sistemi linearnih jednačina; Slobodni vektori; Analitička geometrija; Vektorski prostori; Matrice; Polinomi, Racionalne funkcije; Brojevni nizovi; Funkcije jedne realne promenljive; Izvodi.
Ova knjiga je napisana na osnovu predavanja i vežbi koje su autori održavali u dugom nizu godina na Mašinskom i Saobraćajnom odseku Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu i po obimu i sadržaju je prilagođena kursevima Matematike jedan na ovim odsecima. Knjigu mogu koristiti kao udžbenik i studenti drugih fakulteta, pre svega inženjeri, koji imaju opšte kurseve matematike.

(iz recenzije)
Knjiga je pisana stilom prilagođenim studentima tehničkih fakulteta. Ona se lako čita, jer pored preciznih definicija, teorema i dokaza sadrži i dosta slika i ilustrativnih primera koji omogućavaju brzo i lako razumevanje izloženog gradiva.

(o autorima)
Dr Jovanka Nikić je rođena u Novom Sadu, gde se i školovala. Redovni je profesor matematike na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu. Magistrirala je 1979, a doktorirala 1984. iz oblasti diferencijalna geometrija. Iz ove oblasti objavila je preko 30 naučnih radova i preko 20 naučnih saopštenja na domaćim i inostranim skupovima. Ima bogato pedagoško iskustvo, a ova knjiga je proizašla iz dugogodišnjeg rada u nastavi.
Mr Lidija Čomić je diplomirala na Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu. Zaposlena je kao asistent na Fakultetu tehničkih nauka.