51 Đorđe Đukić, Livija Cvetićanin "Statika"

31.12.2012. - 11:04
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Statika”

Autori: Đorđe S. Đukić, Livija J. Cvetićanin

Recenzenti: akademik Božidar Vujanović, red. prof Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu
            dr Mirjana Lukačević, red. prof Mašinskog fakulteta u Beogradu

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Ilija Ćosić, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa: SIMBOL, Koste Nađa 11, Petrovaradin
Štampanje odobrio: Savet za izdavačku delatnost FTN-a u Novom Sadu
Predsednik Saveta: prof. dr Vlatko Vuković

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
531.2(075.8)

ĐUKIĆ, Đorđe S.
     Statika / Đorđe S. Đukić, Livija J. Cvetićanin. – Novi Sad : Fakultet tehničkih
nauka, 2002(Petrovaradin : SIMBOL). – 248 str. : ilustr. ; 24 cm. –
(Edicija “Tehničke nauke - udžbenici ” ; br. 51)
Tiraž 500.
ISBN 86-80249-56-4

a) Statika

   (iz sadržaja)
   Udžbenik sadrži sve oblasti koje su obuhvaćene planom i programom predmeta Mehanika I – Statika koja se predaje na Mašinskom odseku Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu. Udžbenik mogu koristiti i svi ostali studenti Fakulteta tehničkih nauka koji u okviru kursa Mehanika izučavaju i oblast Statiku. Ovaj udžbenik je namenjen i svim drugim studentima Univerziteta u Novom Sadu i studentima drugih univerziteta koji izučavaju Statiku.
   (iz recenzije)
   Knjiga je napisana jasno. Pojmovi u statici su dati na jednostavan i razumljiv način. Knjiga daje detaljna objašnjenja niza statičkih veličina. Veliki broj originalnih ilustrativnih primera, kao i redosled uvođenja pojmova ukazuju na veliku angažovanost autora. Sama tehnička obrada i kompjutersko crtanje svih slika s ciljem dobijanja što boljih vektorskih slika to još više potvrđuje.
   (o autorima)
   Đorđe S. Đukić je dugogodišnji redovni profesor mehanike na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu. Predavao je sve predmete iz mehanike na svim odsecima ovog fakulteta na osnovnim i posle diplomskim studijama. Autor je brojnih naučnih publikacija. Oblast naučnog rada je analitička mehanika i varijacioni principi. Dopisni je član Srpske akademije nauka i umetnosti.
   Livija J. Cvetićanin je redovni profesor mehanike i teorije mašina na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu. Predavala je sve predmete iz mehanike na svim odsecima ovog fakulteta na osnovnim i posle diplomskim studijama kao i predmete iz teorije mašina. Autor je brojnih naučnih i stručnih radova. Bavi se nelinearnim oscilacijama i teorijom haosa.