46 Petar Cvijanović, Dragan Stojković "Zbirka rešenih zadataka sa pismenih ispita iz mehanike fluida", II izdanje

31.12.2012. - 10:59
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Zbirka rešenih zadataka sa pismenih ispita iz mehanike fluida, II izdanje”

Autori: Petar S. Cvijanović, Dragan M. Stojković

Recenzenti: dr Miroslav Pavlov, red. prof. PMF-a u Novom Sadu
            dr Žarko Bukurov, red. prof. FTN-a u Novom Sadu
            dr Divko Ćirić, red. prof. FTN-a u Novom Sadu

Izdavač
: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Ilija Ćosić, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa
: SIMBOL, Koste Nađa 11, Petrovaradin
Štampanje odobrio: Savet za izdavačku delatnost FTN-a u Novom Sadu
Predsednik Saveta: prof. dr Vlatko Vuković

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
532(076.58)

CVIJANOVIĆ, Petar

     Zbirka rešenih zadataka sa pismenih ispita iz mehanike fluida / Petar S. Cvijanović,
Dragan M. Stojković. - Novi Sad : Fakultet tehničkih nauka, 2002 (Petrovaradin : SIMBOL).
– 95 str. : ilustr. ; 24 cm. – (Edicija “Tehničke nauke - udžbenici” ; 46)
Tiraž 300.
ISBN 86-80249-49-1

a) Mehanika fluida - Zadaci

(iz sadržaja)
Zbirka sadrži rešene zadatke sa redovnih pismenih ispita iz Mehanike fluida koji su održani u poslednje tri školske godine (1994/1995., 1995/1996. i 1996/1997.) na Mašinskom odseku Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu.

(iz recenzija)
Zbirka je osmišljena tako da se pismeni ispiti ređaju hronološkim redom; prve dve stranice daju tekst uvek 4 zadatka iz određenih i različitih oblasti mehanike fluida i to isto onako kako dobijaju studenti na polaganju ispita. Odmah na narednim stranicama daju se kompletna rešenja ova 4 zadatka. Rešenja su koncizna i jasna sa neophodnim tekstom koji upućuje studenta kako da i samostalno priđe rešavanju ovakvih problema. Po potrebi, u rešenjima su ubačene skice koje na jasan (grafički) način bitno doprinose boljem razumevanju ove materije.
Prof. dr M. Pavlov, prof. dr Ž. Bukurov, prof. dr D Ćirić

(o autorima)
Autori već četiri godine izvode kompletnu nastavu iz Mehanike fluida koju slušaju svi studenti Mašinskog smera Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu. Godine 1995. zajedno su objavili i Praktikum iz mehanike fluida, čime je, sa ranije objavljenim Predavanjima iz mehanike fluida, prvi put u istoriji ovog Fakulteta obezbeđena potpuna literaturna pokrivenost ovog važnog i lepog predmeta.