42 Miroslav Prša, Laslo Juhas "Osnovi elektrotehnike: zbirka zadataka za studente neelektrotehničkih fakulteta"

31.12.2012. - 10:53
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Osnovi elektrotehnike: zbirka zadataka za studente
                 neelektrotehničkih fakulteta”

Autori
: Miroslav Prša, Laslo Juhas

Recenzenti
: dr Neda Pekarić-Nađ, red. prof. Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu
            dr Vladimir Strezoski, red. prof. Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu
            dr Dragutin Veličković, red. prof. Elektronskog fakulteta u Nišu

Izdavač
: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Ilija Ćosić, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa: S-PRINT, Bulevar Vojvode Stepe 133, Novi Sad
Štampanje odobrio: Savet za izdavačku delatnost FTN-a u Novom Sadu
Predsednik Saveta: prof. dr Vlatko Vuković

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
621.3(076.58)

PRŠA, Miroslav
     Osnovi elektrotehnike. Zbirka zadataka za studente neelektrotehničkih fakulteta :
zbirka zadataka / Miroslav Prša, Laslo Juhas. - Novi Sad : Fakultet tehničkih nauka, 2002(Novi Sad :
S-PRINT). – 178 str. : ilustr. ; 24 cm. – (Edicija “Tehničke nauke - udžbenici ” ; br. 42)
Tiraž 1000.
ISBN 86-80249-45-9

a) Elektrotehnika - Zadaci

(iz sadržaja)
  Zbirka zadataka je sastavljena iz tri dela. U prvom delu su rešeni zadaci iz elektrostatike, u drugom su prikazani načini rešavanja mreža sa vremenski konstantnim strujama, dok je treći deo posvećen rešavanju problema sa vremenski promenljivim strujama.

  (iz recenzija)
  Zadaci u zbirci su koncipirani tako da se posle teksta zadatka i eventualno, odgovarajuće slike, tekstualno i crtežima objašnjava princip rešavanja zadataka, uz obraćanje posebne pažnje na fizičku interpretaciju problema.
  Zbirka pokazuje osnovne načine rešavanja zadataka polazeći od najjednostavnijih, na kojima se opisuje postupak rešavanja problema, da bi se, na sve složenijim zadacima, opisali, ponekad i različiti načini rešavanja istih problema.
Uz pojedine zadatke se, na koncizan način, ponovo obrađuju i delovi teorije, kako bi se studenti podsetili gradiva koje im je bilo izlagano na predavanjima.

  (o autorima)
  Autori zbirke su dugogodišnji nastavni radnici Univerziteta u Novom Sadu. Prof. dr Miroslav Prša, osim predavanja Elektromagnetike na elektrotehničkom odseku Fakulteta tehničkih nauka, niz godina predaje Elektrotehniku studentima neelektrotehničkih struka, na saobraćajnom i mašinskom odseku Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu, kao i na Tehnološkom fakultetu, dok je asistent mr Laslo Juhas držao vežbe iz elektrotehnike i računarstva studentima Tehnološkog fakulteta.