37 Milan Inić "Osnove saobraćajnog prava" - drugo dopunjeno izdanje

31.12.2012. - 10:40
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika
: „Osnove saobraćajnog prava”

: Milan Inić

Recenzenti
: dr Snežana Pantelić-Vujanić
             dr Zoran Arsić

Izdavač
: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Ilija Ćosić, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa
: SIMBOL, Koste Nađa 11, Petrovaradin
Štampanje odobrio: Savet za izdavačku delatnost FTN-a u Novom Sadu
Predsednik Saveta: prof. dr Vlatko Vuković

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
347.763:656(075.8)

INIĆ, Milan
     Osnove saobraćajnog prava / Milan Inić. – 2. dopunjeno izdanje -
Novi Sad : Fakultet tehničkih nauka, 2001(Novi Sad : SIMBOL). –
253 str. : graf. prikazi ; 24 cm. – (Edicija “Tehničke nauke ” ; br. 37)
Tiraž 500.
ISBN 86-80249-36-X

a) Saobraćajno pravo
   (iz sadržaja)
   Uvodna razmatranja. Propisi o putevima i vozilima. Bezbednost  saobraćaja. Prevoz opasnih materija. Odgovornost zbog kršenja saobraćajnih propisa. Javni prevoz. Ugovori o prevozu. Prevozne isprave. Osnove plovidbenog prava. Osnove PTT prava. Međunarodni prevoz. Najvažnije međunarodne konvecije iz oblasti saobraćaja.
  (iz recenzije)
   Rukopis predstavlja značajnu  pomoć studentima saobraćajnih fakulteta u savlađivanju nastavnim planom i programom predviđenog gradiva za ovaj predmet. Autor je sa pravom merom izvršio selekciju i sistematično obradio one propise, pravila i pravne institute sa kojima se diplomirani saobraćajni inžinjeri najčešće sreću na svojim radnim mestima, pre svega, u transportnim preduzećima i organima uprave.
  (o autoru)
  Prof. dr Milan Inić rođen je 10. novembra 1937. godine. Posle završenih osnovnih studija u Novom Sadu, pohađao je multidisciplinarne magistarske studije „ Cestovni saobraćajni delikti“ u Zagrebu (1969-1971). Magistarsku tezu odbranio je 1972. godine u Zagrebu. Doktorsku disertaciju pod nazivom „Etologija saobraćajnih nezgoda na putevima“ odbranio je 1977. godine u Beogradu.
   Između ostalog, radio je kao načelnik Odelenja za bezbednost saobraćaja. PSUP Vojvodine, pomoćnik Pokrajinskog sekretara za saobraćaj i veze Vojvodine, a 1990. godine prelazi na Fakultet tehničkih nauka, Saobraćajni odsek u Novom Sadu kao profesor za predmet  „Bezbednost saobraćaja“. Na Fakultetu tehničkih nauka u više mandata bio je direktor Instituta za saobraćaj i rukovodilac Saobraćajnog odseka.
   Objavio je preko 150 naučnih i stručnih radova u zemlji i inostranstvu, od čega 13 monografija i knjiga. Učestvovao je na velikom broju međunarodnih i domaćih naučnih stručnih skupova, na mnogima u svojstvu predsednika ili člana programskog ili organizacionog odbora.