31 Jovanka Nikić, Lidija Čomić "Matematika jedan – 1 deo"

31.12.2012. - 10:33
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Matematika jedan” I deo

Autori
: Jovanka Nikić, Lidija Čomić

Recenzenti: dr Irena Čomić, red. prof. na FTN-u u Novom Sadu
dr Siniša Crvenković, red. prof. na PMF-u u Novom Sadu
dr Rade Doroslovački, red. prof. na FTN-u u Novom Sadu

Izdavači: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu
                   MP “STYLOS”, Novi Sad

Glavni i odgovorni urednik izdanja
: prof. dr Ilija Ćosić, dekan

Za MP “STYLOS”: Veselin Stefanović, direktor izdavaštva

Štampa
: „S Print”, Novi Sad, Bulevar Vojvode Stepe 133

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad

512(075.8)
514.123(075.8)

NIKIĆ, Jovanka

     Matematika jedan. Deo 1 /  Jovanka Nikić, Lidija Čomić.
– Novi Sad : Stylos : Fakultet tehničkih nauka, 1999
(Novi Sad : S print). – 290 str. : ilustr.; graf. prikazi; 24 cm. – (Edicija „Tehničke nauke”)

Tiraž 300.

a) Algebra

(iz sadržaja)
  Knjiga podeljena u 11glava: Elementi opšte algebre i analize; Algebarske strukture; Determinante i sistemi linearnih jednačina; Slobodni vektori; Analitička geometrija; Vektorski prostori; Funcije jedne realne promenljive; Izvodi.
 Ova knjiga je napisana na osnovu predavanja i vežbe koji su autori održavali u dugom nizu godina na mašinskom i saobraćajnom odseku Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu i po obimu i sadržaju je prilagođena kursevima Matematike jedan na ovim odsecima. Knjigu mogu koristiti kao udžbenik i studenti drugih fakulteta, pre svega inženjeri, koji imaju opšte kurseve matematike.
(iz recenzije)
 Knjiga je pisana stilom prilagođenim studentima tehničkih fakulteta. Ona se lako čita, jer pored preciznih definicija, teorema i dokaza sadrži i dosta slika i ilustrativnih primera koji omogućavaju brzo i lako razumevanje izloženog gradiva.
(o autorima)
Dr Jovanka Nikić je rođena u Novom Sadu, gde se i školovala. Vanredni profesor matematike na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu. Magistrirala je 1979, a doktorirala 1984. Iz oblasti diferencijalna geometrija. Iz ove oblasti  objavila je oko 30 naučnih radova i preko 20 naučnih saopštenja na domaćim i inostranim naučnim skupovima. Ima bogatstvo pedagoško iskustvo, a ova knjiga je proizašla iz dugogodišnjeg rada u nastavi.
Lidija Čomić je diplomirala na Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu. Zaposlena je kao asistent na Fakultetu tehničkih nauka.