7 Rade Doroslovački, "Zbirka rešenih ispitnih zadataka iz algebre"

23.12.2012. - 13:29
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Zbirka rešenih ispitnih zadataka iz algebre”

Autor: Rade Doroslovački

Recenzenti: dr Ratko Tošić, red. prof. na PMF-u u Novom Sadu
            dr Vojislav Petrović, vanr. prof. na PMF-u u Novom Sadu
            dr Ilija Kovačević, red. prof. na FTN-u u Novom Sadu

Osnivači i izdavači: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu
                                MP “STYLOS”, Novi Sad

Glavni i odgovorni urednik
:
prof. dr Dušan Petrovački, dekan

Za MP “STYLOS”: Veselin Stefanović, urednik za izdavaštvo
Štampa: S-Print, Novi Sad, Dr Ilije Đuričića 3

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
512(076.58)

DOROSLOVAČKI, Rade
     Zbirka rešenih ispitnih zadataka iz algebre / Rade Doroslovački. –
Novi Sad : Stylos: Fakultet tehničkih nauka, 1996 (Novi Sad : S print). –
159 str. : ilustr. ; 24 cm.
Tiraž 500.

a) Algebra - Zadaci

  (iz sadržaja)
  Zbirka sadrži zadatke iz oblasti algebarskih struktura., Bulove algebre, kompleksnih brojeva, polinoma nad proizvoljnim poljima, konačnih polja, slobodnih vektora, analitičke geometrije u prostoru, sistema linearnih jednačina nad proizvoljnim poljima, determinanti, matrica, linearnih vektorskih prostora i linearnih transformacija.

  (iz recenzija)
  Zbirka rešenih zadataka iz algebre ima 159 stranica i sadrži zadatke iz perioda od 1985. do 1996. godine na elektrotehničkom odseku Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu. Formulacije zadataka su jasne i precizne, a njihova rešenja su izložena na jednostavne, kratke i jasne načine, što studentima omogućava da samostalno i brzo uđu u problematiku rešavanja zadataka iz ove oblasti. Ova zbirka će studentima omogućiti brže i jednostavnije pripremanje ispita iz algebre, a takođe će korisno poslužiti talentovanim srednjoškolcima, koji učestvuju u takmičenjima iz matematike. Zbirku preporučujemo i profesorima matematike srednjih škola kako bi im to pomoglo da vide na šta bi trebalo više obratiti pažnju u matematičkom obrazovanju srednjoškolaca. Veliki broj zadataka su originalni što podstiče stvaralački duh studenata.

  (o autoru)
  Autor je profesor matematike na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu. Predaje Algebru na elektrotehničkom odseku, Diskretnu matematiku na mašinskom odseku i Matematiku II na građevinskom odseku. Pedagoško iskustvo je stekao radeći na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu od 1978. godine i kao dugogodišnji predsednik savezne Jugoslovenske komisije za takmičenja iz matematike. Predavao je honorarno i u specijalnim matematičkim odeljenjima gimnazije „J. J. Zmaj“ u Novom Sadu i dugi niz godina učestvovao u pripremama talentovanih učenika za takmičenja iz matematike svih nivoa, kao i u pripremama jugoslovenske olimpijske ekipe za takmičenja na matematičkim balkanijadama i međunarodnim matematičkim olimpijadama. Bio je predsednik organizacionog komiteta više međunarodnih i domaćih matematičkih takmičenja. Autor je objavio više naučnih radova u domaćim i međunarodnim časopisima i učestvovao je sa saopštenjima na više domaćih i međunarodnih kongresa.

• Nije moguće prikazati sliku.