3 Leposava Šiđanin, "Mašinski materijali II"

18.12.2012. - 08:25
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE – UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Mašinski materijali II”

Autor: Leposava Šiđanin

Recenzenti: Vitomir Đorđević, redovni profesor Mašinskog fakulteta u Beogradu
            Vlado Vujović, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Osnivači i izdavači: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu
                                MP “STYLOS”, Novi Sad

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Dušan Petrovački, dekan

Za MP “STYLOS”: Veselin Stefanović, urednik za izdavaštvo
Štampa: S-Print, Novi Sad, Dr Ilije Đuričića 3

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
620.1 (075.8)

ŠIĐANIN, Leposava
     Mašinski materijali II / Leposava Šiđanin – Novi Sad : Stylos:
Fakultet tehničkih nauka, 1996 (Novi Sad : S print). –
VII, 187 str. : ilustr. ; 24 cm.
Tiraž 200.

a) Mašinski materijali - ispitivanje

(iz sadržaja)
… “Svaki mašinski inženjer se u svojoj inženjerskoj praksi susreće sa materijalom, bilo da radi na izboru materijala za određenu konstrukciju, bilo da se bavi proizvodnjom nekog mašinskog dela ili se bavi praćenjem i održavanjem proizvodnje, odnosno da radi na poslovima u vezi sa havarijama, što je takođe sastavni deo inženjerske prakse.

    U ovoj knjizi govori se o metalnim materijalima koji se koriste u mašinstvu, njihovoj podeli, mikrostrukturama, osobinama i primeni. Takođe, govori se i o promenama tipa oštećenja koje nastaju na metalnim materijalima zbog kojih mašina ili konstrukcija može da bude onesposobljena za rad… Udžbenik  “Mašinski materijali II” je obrađen na zavidnom profesionalnom nivou. Uložen je značajan napor da udžbenik bude bogato ilustrovan dijagramima i tabelama i posebno metalografskim snimcima, što će studentima omogućiti lakše ovladavanje ovom materijom“...

(iz recenzija)
… “Udžbenik  “Mašinski materijali II” je obrađen na zavidnom profesionalnom nivou. Uložen je značajan napor da udžbenik bude bogato ilustrovan dijagramima i tabelama i posebno metalografskim snimcima, što će studentima omogućiti lakše ovladavanje ovom materijom.“

(o autoru)
    Leposava P. Šiđanin je redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu. Na Mašinskom odseku predaje sve predmete iz oblasti Mašinskih materijala uključujući i poslediplomsku nastavu. Autor je više monografija i brojnih naučnih publikacija.