3 Džejms Vomark i Danijel Džons, Filozfija Lean koncepta

17.12.2013. - 11:47
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - PREVODI”

Naziv udžbenika: „Filozofija lin koncepta: uredite procese i povećajte vrednost svoje kompanije”

Naziv originala: “Lean Thinking: Banish waste and create weath in your corporation”

Autori: Džejms P. Vomak, Danijel T. Džons

Prevodioci: Jelisaveta Šafranj

Prevodioc pojmovnika: Ilija Ćosić, Đorđe Lazarević

Lektor: prof. književnosti Biserka Vujić

Recenzenti: dr Slavko Arsovski, red. prof. Fakulteta inženjerskih nauka u Kragujevcu
             dr Rado Maksimović, red. prof. Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad
Štampanje odobrio: Savet za bibliotečku i izdavačku delatnost FTN-a u Novom Sadu
Predsednik Saveta za bibliotečku i izdavačku delatnost:
dr Radoš Radivojević, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
52-5(075.8)
005.7(075.8)

VOMAK, Džejms P.
       Filozofija lin koncepta : urediti procese i povećajte
vrednost svoje kompanije / Džejms P. Vomak, Danijel T. Džons;
[prevod Jelisaveta Šafranj] - Novi Sad : Fakultet tehničkih nauka,
2012 (Novi Sad : Grid). -  495 str. : ilustr.; 28 cm. – (Edicija “Tehničke
nauke - prevodi” ; br. 3)
Tiraž 200.
ISBN 978-86-7892-444-6

a) Proizvodni sistemi  b) Proizvodnja - Organizacija

Materijal u ovoj knjizi  jasno je prezentovan i pruža čitaocu prigodnu platformu za efektivno korišćenje teksta u praktičnom radu. Važno je naglasiti za ovu publikaciju da su celine oblikovane konkretnim primerima koje su autori susretali u nizu projekata, i na taj način potvrdili isplativost primene lin prilaza. Višegodišnje iskustvo autora predočeno u originalu „LEAN THINKING“ jasno je izloženo i u prevodu adaptirano na srpski jezik i prilagođeno predavanjima na katedri za Proizvodne sisteme, organizaciju i menadžment. FILOZOFIJA LIN KONCEPTA je prvenstveno namenjena kao udžbenik studentima Industrijskog inženjerstva i menadžmenta, ali će biti dobro štivo svakome ko želi da upozna materiju i unapredi procese unutar svog preduzeća.
prof. dr Rado Maksimović

Knjiga FILOZOFIJA LIN KONCEPTA predstavlja potreban i značajan doprinos širenju pozitivnog iskustva primene lin filozofije. Kroz konkretne primere iz industrije prikazana je primena alata, metoda i principa lin koncepta. Čitaocima će biti veoma zanimljivo da prate primenu lin tehnike u preduzeću kao što su Tojota, Porše, Koka Kola i druga. Kroz tekst, tabele, grafike i brojne slike omogućen je uvid u konstantan napredak pomenutih preduzeća kroz njihovu lin tranziciju. Prodatih 300.000 primera ove knjige i brojni prevodi, između ostalog i na nemački, franciski, italijanski, kineski i japanski, svedoče o njenoj popularnosti. Dobre vesti stižu i od čitalaca širom sveta o uspehu prilikom primene principa koji su u njoj izloženi.
prof. dr Slavko Arsovski

• Nije moguće prikazati sliku.