1 Bojan Lalić, Uglješa Marjanović, Dragan Miražić, "Vodič kroz znanja za upravljanje projektima"

17.12.2013. - 11:44
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - PREVODI”

Naziv udžbenika: „Vodič kroz korpus znanja za upravljanje projektima (PMBOK vodič)”

Prevodioci: Bojan Lalić, Uglješa Marjanović, Dragan Miražić

Prevodioc pojmovnika: Bojan Lalić

Lektor: prof. književnosti Snežana Radojčić

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Ilija Ćosić, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad
Štampanje odobrio: Savet za bibliotečku i izdavačku delatnost FTN-a u Novom Sadu
Predsednik Saveta za bibliotečku i izdavačku delatnost:
dr Radomir Folić, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
005.8(075.8)

Vodič kroz korpus znanja za upravljanje projektima (PIMBOK vodič) / prevodioci
Bojan Lalić, Uglješa Marjanović i Dragan Miražić – 4. izd. - Novi Sad : Fakultet
tehničkih nauka, 2010 (Novi Sad : Grid). -  495 str. : ilustr.; 28 cm. – (Edicija
“Tehničke nauke - prevodi” ; br. 1)
Tiraž 1000.
ISBN 978-86-7892-226-8

a) Upravljanje projektima

Neophodni alat svakoga ko upravlja projektima

Već više od dvadeset pet godina Vodič kroz korpus znanja za upravljanje prolektima (PMBOK® Vodič) predstavlja osnovni alat za profesiju upravljanja projektima i nezamenljivu referencu u biblioteci svakoga ko upravlja projektima. PMBOK® Vodič, četvrto izdanje, nastavlja tradiciju vrhunskog pristupa u upravljanju projektima, sa lako razumljivim i primenljivim standardom.
Godine 1983, volonteri lnstituta za upravljanje projektima (PMI®) su se okupili prvi put da bi izdvojili korpus znanja za upravljanje projektima. Danas je PMBOK®  Vodič priznat kao globalni standard za upravljanje projektima i predstavlja jedan od najboljih i najsvestranijih resursa dostupnih profesionalcima. PMBOK®  Vodič sadrži osnovne veštine koje su potrebne svima koji upravljaju projektima da bi dostigli visoke standarde u postizanju najboljih rezultata.
Više od dva miliona primeraka PMBOK®  Vodiča je trenutno u upotrebi. Od vremena kada je objavio PMBOK® Vodič, treće izdanje, PMl  je primio hiljade vrednih preporuka iz globalne zajednice za upravljanje projektima u vezi sa poboljšanjem i razjašnjenjem termina, koje su pregledane i, prema oceni autora, unete u četvrto izdanje.
Četvrto izdanje je ažurirano u cilju uvođenja aktuelnog znanja i prakse u upravljanju projektima. Knjiga je usmerena ka unapređenju doslednosti, jasnoće i čitljivosti radi lakšeg razumevanja i primene. Dijagrami tokova podataka svakog procesa obogaćeni su prikazom povezanih ulaznih i izlaznih veličina. Procesi su poboljšani i rekonfigurisani. Novo izdanje takođe uključuje i dodatak koji se tiče ključnih veština međuljudskih odnosa koje vođa projekta treba da primenjuje tokom upravljanja projektom.

Prevod – Fakultet tehničkih nauka, Univerzitet u Novom Sadu, Srbija

• Nije moguće prikazati sliku.