416 Svetozar Kostić, Branko Davidović, „Parkiranje i javne garaže“

13.12.2013. - 13:06
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE – UDŽBENICI“

Naziv udžbenika:
„Parkiranje i javne garaže“

Autori: prof. dr Svetozar Kostić,dipl.inž.saobraćaja
           prof. dr Branko Davidović,dipl.inž.saobraćaja

Recezenti:
prof. dr Vuk Bogdanović, dipl.inž.saobraćaja, Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu
               prof. dr Ivan Dadić, dipl.inž.saobraćaja, Fakultet prometnih znanosti Zagreb

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
prof.dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa: FTN – Grafički centar Grid, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad

Štampanje odobrio:
Savet za izdavačko uređivačku delatnost FTN u Novom Sadu

Predsednika Saveta za bibliotečku i izdavačku delatnost:
prof.dr Radoš Radivojević, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Izdavač zadržava sva prava. Reprodukcija pojedinih delova ili celine ove publikacije u bilo kom obliku nije dozvoljena bez saglasnosti autora.

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad

656.1 (075.8)
625.712.63(075.8)
725.381(075.8)

KOSTIĆ, Svetozar
PARKIRANJE I JAVNE GARAŽE / Svetozar Kostić, Branko
Davidović. - 2. Izd. - Novi Sad: Fakultet tehničkih nauka,
2013 (Novi Sad:FTN, Grafički centar GRID). - VIII, 183 str.
ilustr.; 24 cm. - (Edicija ”Tehničke nauke - udžbenici". 416)

Tiraž 200. - Pojmovnik: str. 176-179.  - Bibliografija

ISBN 978-86-7892-540-5
1. Davidović Branko [autor]
a) Parkiranje   b) Parkirališta   c) Garaže

(iz sadržaja)
Značaj i pojam parkiranja. Planiranje budućih potreba za parkiranjem. Projektovanje površina za parkiranje vozila. Ulično i van ulično parkiranje. Upravljanje i kontrola parkiranjem. Ekonomski aspekti parkiranja. Perspektive i pravci razvoja parkiranja i garaža.

(iz recenzije)
Udžbenik je pre svega napisan u saglasnosti sa nastavnim planom i programom predmeta „Parkiranje i javne garaže“ koji se izučava na Departmanu za saobraćaj Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu zbog čega je namenjen studentima ovog saobraćajnog profila. Obzirom na tu činjenicu, može se konstatovati da stručna materija iz ove specifične naučne oblasti nedostaje i da je potrebna studentima.Knjiga je rezultat dugogodišnjeg iskustva u radu autora u ovoj oblasti i obimnih istraživanja i projekata rađenih na Departmanu za saobraćaj. Obzirom na stil pisanja, koji je jasan i lako razumljiv, sa precizno formulisanim obrascima i brojnim primerima praktičnih rešavanja pojedinih problema kod nas i u svetu, može se istaći da ovaj udžbenikmože korisno poslužiti i svima drugimakoji se bave ovom problematikom kako na drugim obrazovnim institucijama tako i praksi.

(o autorima)
Prof. dr Svetozar Kostić rođen je 04.08.1949. godine u Pljevljima, Crna Gora. Diplomirao je na Saobraćajnom fakultetu Univerziteta u Beogradu 1973. godine na odseku za drumski i gradski saobraćaj. Magistrirao je 1983. godine, a doktorirao 1989. na istom fakultetu. Radio je kao samostalni istraživač u institutu za saobraćaj i  transport u Beogradu (1973.-1975.g.) i u Ministarstvu unutrašnjih poslova Srbije od 1975. Do 1992.g. Od 1992.g. radi na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu, 1993. godine postavljen za šefa katedre za organizaciju, regulisanje i bezbednost saobraćaja. Autor je preko 130 naučno-stručnih radova iz oblasti saobraćajne tehnike i bezbednosti saobraćaja. Pored 5 udžbenika, 3 monografije i više priručnika, objavio je stotinak radova u posebnim publikacijama, časopisima i zbornicima radova. Kao autor i rukovodilac učestvovao je u izradi preko 50 studija i projekata iz oblasti drumskog saobraćaja.

Prof. dr Branko Davidović rođen je u beogradu 16.11.1948. godine, gde je završio osnovnu i srednju školu. Diplomirao je na Saobraćajnom fakultetu Univerziteta u Beogradu 1975. god. Na odseku za drumski i gradski saobraćaj. Magistarsku tezu odbaranio je 10.06.1981. pod naslovom “Izučavanje rešenja kontejnerskih terminala na primeru Makiša”. Doktorsku disertaciju odbranio je 25.04.1988. godine. svoj radni vek proveo je u privredi i obrazovnim institucijama. Objavio je više od 200 naučnih i stručnih radova u zemlji i inostranstvu. Učestvovao je na velikom broju međunarodnih i stručnih skupova.

• Nije moguće prikazati sliku.