22 Dragana Bajić, "Pretraga, sinhronizacija, sekvence i stanja: jedan drugačiji pristup Search, Synchronization, Sequences, States: A Diffrent Approach"

11.12.2013. - 13:47
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - MONOGRAFIJE”

Naziv monografije
: „Pretraga, sinhronizacija, sekvence i stanja: jedan drugačiji pristup
                    Search, Synchronization, Sequences, States: A Different Approach”

Autor: Dragana Bajić

Recenzenti:  dr Werner Teich, University of Ulm, Germany
             dr Tricia Willink, Communications Research Centre, Ottawa, Canada

Lektori: dr Tricia Willink, Communications Research Centre, Ottawa, Canada
          dr Jasna Janićijević, Filološki fakultet, Beograd

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Ilija Ćosić, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa: Simbol, Koste Nađa 11, Petrovaradin
Štampanje odobrio: Savet za izdavačko–uređivačku delatnost FTN-a u Novom Sadu
Predsednik Saveta: prof. dr Vlatko Vuković

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad

BAJIĆ, Dragana
   Search, Synchronization, Sequences, States: A Different Approach = Pretraga,
sinhronizacija, sekvence i stanja: jedan drugačiji pristup / Dragana Bajić. –
Novi Sad : Fakultet tehničkih nauka, 2006 (Petrovaradin : Simbol). –
242 str. : ilustr. ; 24 cm. – (Edicija “Tehničke nauke - monografije” ; br. 22)
Tiraž 100.
ISBN 86-7892-024-6

a) Homološka algebra

(iz sadržaja)
Sekvence koje se koriste kao marker predstavljaju osnovu sinhronizacije na nivou rama: podsegmenti sinhronizacije su držanje i  uspostavljanje;  osnovu uspostavljanja čini process pretrage a oba podsegmenta se opisuje dijagramima stanja. Srž ove monografije čini niz potpuno originalnih analitičkih izraza, teorija I zaključaka koji povezuju sekvence, pretragu, sinhronizaciju i stanja.
(iz recenzije-from the reviews)
“ This monograph provides interesting insight into the thought processes behind the selection and evalution of sequences. The mathematical results are presented in an intuitive way, which makes them readily accessible even to a reader with little expertise in the area. The consideration of different criteria (number of errors, etc.) and the evaluation of different sequences under a variety of conditions put the work into a context whereby the reader can understand aspects of sequence selection for realistic applications. The inclusion of sequences used in existing standards, which are shown to be generally suboptimal, provides a forthright example of the importance of this often-overlooked area of research.”
                                                                                                                      Dr. Tricia Willink Communications Research Centre Canada
                                                                                                                      Adjunct Professor, University of Manitoba
“This monograph enhances the understanding of” Search, Sequences, Synchronization and States” aplplied to the problem of frame synchronization. The results are presented an an interesting original way. Comprehension is supported by numerous figures and graphical illustrations. Including scenarios with detection errors und the investigationsof sequences used in standards links the statistical analysis to practical applications and makes monograph valuable for communication engineers with less theoretical background. It is a bit written in the way of telling the story, which makes it a great pleasure to read.”
                                                                                                                      Dr. Werner Teich, University of Ulm
( o autoru)
Dragana Bajić rođena je 8. aprila 1961. godine u Beogradu gde je završila Elektrotehnički fakultet, magistrirala i doktorirala. Nakon događanja na Univerzitetu u Beogradu 1998-2000. prelazi na Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu. Sada je redovni professor pri Katedri za telekomunikacije i obradu signala. Pored sinhronizacije koja je njena osnovna preokupacija i iz koje je objavila brojne radove u vrhunskim časopisima, bavi se teorijom zaštitnog kodovanja ( takođe brojni radovi) i obradom 1-D biomedicinskih signala, ali najvažniji su joj Marko (1990), Jovana (1996) i Vukan (1996)

• Nije moguće prikazati sliku.