407 Jelena Kiurski „Hemija u grafičkom inženjerstvu - praktikum za vežbe”

06.12.2013. - 08:46
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDžBENICI”

Naziv udžbenika: „Hemija u grafičkom inženjerstvu - praktikum za vežbe”

Autor:dr Jelena Kiurski, redovni profesor, Fakultet tehničkih nauka, Univerzitet u Novom Sadu

Recezenti: dr Mirjana Vojinović-Miloradov, profesor emeritus, Fakultet tehničkih nauka, Univerzitet u Novom Sadu
dr Željko Čupić, naučni savetnik, Institut za hemiju, tehnologiju
i metalurgiju, Centar za katalizu i hemijsko inženjerstvo, Univerzitet u Beogradu

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
Prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad

Štampanje odobrio:

Savet za izdavačko-uređivačku delatnost Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Predsednik Saveta za izdavačko-uređivačku delatnost:
Dr Radoš Radivojević, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
54(075.8)(076)

KIURSKI, Jelena
     Hemija u grafičkom inženjerstvu: praktikum za vežbe /
Jelena Kiurski. - 1. izd. - Novi Sad: Fakultet tehničkih
nauka, 2013 (Novi Sad : Fakultet tehničkih nauka, Grafički centar GRID). -  III, 223 str. : ilustr.  ; 24 cm. - (Edicija “Tehničke nauke -
udžbenici” ; br. 407)
Tiraž 200. - Bibliografija.
ISBN 978-86-7892-526-9

a) Hemija - Praktikum
COBISS.SR-ID 279587335

Iz sadržaja

«Praktikum je pisan za potrebe studenata Departmana za grafičko inženjerstvo i dizajn, Fakulteta tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu prema programu predmeta Hemija u grafičkom inženjerstvu. Novo izdanje je nastalo kao neophodna dopuna ranijih izdanja praktikuma. Materija, prilagođena osnovnom upoznavanju sa pojedinim oblastima hemije od značaja za grafičko inženjerstvo, odabrana je i dopunjena novim oblastima, ogledima i brojnim rešenim zadacima prema nastavnom iskustvu autora, novim saznanjima i literaturom iz ove oblasti».

Iz recenzija

U rukopisu priručnika «Hemija u grafičkom inženjerstvu-praktikum za vežbe» primenjen metodološki pristup je prilagođen savremenim trendovima nastave hemije i pogodan je za fenomenološka shvatanja hemijskih pojava sa kojima će se u praksi sretati budući grafički inženjeri.

O autoru

Dr Jelena Kiurski je od visokog obrazovanja do doktorata tehničkih nauka stekla na Tehnološkom fakultetu, Univerziteta u Novom Sadu. Od 2011. je u zvanju redovnog profesora na Departmanu za grafičko inženjerstvo i dizajn, Fakulteta tehničkih nauka, Univerziteta u Novom Sadu. Autor je pet udžbenika i brojnih naučnih radova u časopisima međunarodnog i nacionalnog značaja. Osnovne oblasti istraživanja su hemijska tehnologija i zaštita životne sredine u okviru grafičke industrije.

• Nije moguće prikazati sliku.