406 Đorđe Slavka Đukić „Statika” - 5. izdanje

05.12.2013. - 12:37
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Statika” - 5. izdanje

Autori: prof. dr Đorđe Slavka Đukić, redovni profesor, FTN Novi Sad
prof. dr Livija Jenea Cvetićanin, redovni profesor, FTN Novi Sad

Recenzenti: akademik Božidar Vujanović, Fakultet tehničkih nauka, Novi sad
dr Mirjana Lukačević, red. prof. Mašinskog fakulteta, Beograd

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad

Štampanje odobrio: Savet za izdavačko uređivačku delatnost FTN u Novom Sadu

Predsednik Saveta za izdavačko-uređivačku delatnost:
dr Radoš Radivojević, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
531.2(075.8)

ĐUKIĆ, Đorđe
     Statika / Đorđe Slavka Đukić, Livija Jenea Cvetićanin
- 5. izd.  Novi Sad : Fakultet tehničkih nauka, 2013 (Novi
Sad : FTN, Grafički centar GRID). - VIII, 159 str. : ilustr.
; 24 cm. - (Edicija “Tehničke nauke - udžbenici” ; br. 406)
Tiraž 300. - Bibliografija. - Registar
ISBN 978-86-7892-525-2

1. Cvetićanin, Livija
a) Statika
COBISS.SR-ID 279585031

Iz sadržaja

“Udžbenik sadrži sve oblasti koje su obuhvaćene planom i programom predmeta Mehanika I - Statika koji se predaje na Mašinskom odseku Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu. Udžbenik mogu koristiti i svi ostali studenti Fakulteta tehničkih nauka koji u okviru kursa Mehanika izučavaju i oblast Statiku. Ovaj udžbenik je namenjen i svim drugim studentima Univerziteta u Novom Sadu i studentima drugih univerziteta koji izučavaju Statiku.“

Iz recenzije

“Knjiga je pisana jasno. Pojmovi u statici su dati na jednostavan i razumljiv način. Knjiga daje detaljna objašnjenja niza statičkih veličina. Veliki broj originalnih ilustrativnih primera, kao i redosled uvođenja pojmova ukazuju na veliku angažovanost autora. Sama tehnička obrada i kompjutersko crtanje svih slika s ciljem dobijanja što boljih vektorskih slika to još više potvrđuje.“

O autorima

“Djordje S. Djukić je dugogodišnji redovni profesor mehanike na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu. Predavao je sve predmete iz mehanike na svim odsecima ovog fakulteta na osnovnim i posle diplomskim studijama. Autor je brojnih naučnih publikacija. Oblast naučnog rada je analitička mehanika i varijacioni principi. Redovni je član Srpske akademije nauka i umetnosti.“

“Livija J. Cvetićanin je redovni profesor mehanike i teorije mašina na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu. Predavala je sve predmete iz mehanike na svim odsecima ovog fakulteta na osnovnim i posle diplomskim studijama, kao i predmete iz teorije mašina. Autor je brojnih naučnih i stručnih radova. Bavi se nelinearnim oscilacijama i teorijom haosa.“

• Nije moguće prikazati sliku.