399 Velimir Čongradac „Upravljanje procesima računarom kroz rešene primere”

05.12.2013. - 10:11
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDžBENICI”

Naziv udžbenika: „Upravljanje procesima računarom kroz rešene primere”

Autori: Velimir Čongradac
Ilija Kamenko
Filip Kulić
Nikola Jorgovanović

Recezenti: dr Branko Kovačević, red. prof. Elektrotehničkog fakulteta, Beograd
 dr Zoran Jeličić, vanred. prof. Fakulteta tehničkih nauka, Novi Sad

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
Prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad

Štampanje odobrio:
Savet za izdavačko-uređivačku delatnost Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Predsednik Saveta za izdavačko-uređivačku delatnost:
Dr Radoš Radivojević, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Iizvod iz recenzije

...Udžbenik daje osnovna teorijska objašnjenja i težište teksta je stavljeno na industrijske procese, probleme i njihova rešenja. Veliki broj primera ilustruje sva izneta teorijska razmatranja. Iako je izloženo gradivo predviđeno za izučavanje na višim godinama osnovnih akademskih studija, materija je izložena jasno i koncizno tako da je ovaj udžbenik pogodan i izučavanju gradiva na nižim godinama osnovnih akademskih studija, a kao priručnik sa gotovim rešenjima mogu ga koristiti i inženjeri u praksi.
dr Branko Kovačević, red.prof.

...Upravljanje procesima računarom kroz rešene probleme tretira problematiku upravljanja industrijskim procesima sa stanovišta praktične realizacije nadzorno upravljačkih sistema u industriji. Tekst obiluje prikazima gotovih softverskih rešenja konkretnih inženjerskih problema i to je najveća vrednost ovog udžbenika. Tekst je napisan jasno a materija izložena logičnim redosledom koji omogućuje lako praćenje i savladavanje gradiva.
dr Zoran Jeličić, vanr.prof.

O autorima

Velimir Čongradac: je rođen 1973. u Senti. Od 1998. godine radi na Katedri za automatiku i upravljanje sistemima Fakulteta tehničkih nauka gde učestvuje u realizaciji projekata, projektovanju programske i tehničke podrške za industrijske upravljačke sisteme, a učestvovao je i u izvođenju auditornih, računarskih i laboratorijskih vežbi iz predmeta: Sistemi automatskog upravljanja, Upravljanje procesima, Upravljanje NC mašinama i robotima, itd.

Ilija Kamenko: je rođen 1985. godine u Kikindi. Osnovne i master akademske studije završio je 2009. godine na Fakultetu tehničkih nauka na studijskom programu računarstvo i automatika. Školske 2010/2011. godine upisuje doktorske akademske studije na istom studijskom programu. Od 2010. godine je zaposlen na Fakultetu tehničkih nauka kao stručni saradnik na departmanu za računarstvo i automatiku.
Filip Kulić: Rođen je 1968 godine u Somboru. Od diplomiranja je zaposlen na Fakultetu tehničkih nauka gde danas radi u zvanju vanrednog profesora. Primarna oblast istraživanja mu je upravljanje industrijskim procesima i primena metoda računarske inteligencije u upravljanju. Predaje više predmeta na osnovnim, master i doktorskim akademskim studijama i autor je više desetina naučnih i stručnih radova.

Nikola Jorgovanović: Nikola Đ. Jorgovanović, rođen je 1966. godine. Zaposlen je na Fakultetu tehničkih nauka Novi Sad od 1992. godine. Aktivno se bavi istraživanjima u oblasti automatike i upravljanja sistemima, kao i oblasti biomedicinskog inženjerstva. Njegov naučni doprinos je posebno značajan u oblasti razvoja motoričkih neuralnih proteza. Predsednik je sekcije za biomedicinsku tehniku Društva za ETRAN

• Nije moguće prikazati sliku.