396 Nila Kapor-Stanulović „Komunikologija za menadžere”

05.12.2013. - 09:52
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Komunikologija za menadžere”

Autori: dr Nila Kapor-Stanulović
dr Petar Vrgović

Recenzenti: dr Milica Andevski, red. prof. Filozofskog fakulteta u Novom Sadu
  dr Nebojša Ralević, red. prof. FTN u Novom Sadu

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad

Štampanje odobrio: Savet za izdavačko uređivačku delatnost FTN u Novom Sadu

Predsednik Saveta za izdavačko-uređivačku delatnost:
dr Radoš Radivojević, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
316.77(075.8)
005.57(075.8)

KAPOR-Stanulović, Nila
     Komunikologija za menadžere / Nila Kapor-Stanulović,
Petar Vrgović- 2. izd.  Novi Sad : Fakultet tehničkih
nauka, 2013 (Novi Sad : FTN, Grafički centar GRID). -  158
str. : ilustr. ; 24 cm. - (Edicija “Tehničke nauke -
udžbenici” ; br. 396)
Tiraž 300. - Bibliografija
ISBN 978-86-7892-514-6

1. Vrgović, Petar [autor]
a) Komunikologija   b) Poslovne komunikacije
COBISS.SR-ID 279316999

Iz sadržaja

Kako komunikologiju posmatramo kao nauku o procesu komuniciranja, jasno je da je poznavanje principa i zakonitosti te nauke neophodan uslov za svakoga ko želi da kvalitetno poslovno komunicira. Proces komuniciranja može teći na različite načine, i svoju sposobnost fleksibilnog komuniciranja najpre izražavamo tako što znamo kada, kako i koliko treba govoriti, a kada i koliko treba slušati.

O autorima

Nila Kapor-Stanulović
Magistrirala na Kalifornijskom univerzitetu, SAD, doktorirala na Beogradskom univerzitetu. Birana za redovnog profesora na nekoliko univerziteta. Su-osnivač je i prvi šef novoosnovane katedre za psihologiju pri Filozofskom fakultet u Novom Sadu, 1982-83. Prvi šef Društva psihologa Novog Sada. Paralelno sa univerzitetskim obavezama radila kao ekspert Svetske zdravstvene organizacije (WHO), UNICEF-a, UNHCR-a, UNESCO-a, Svetske federacije za mentalno zdravlje (WFMH), Transnacionalnog instituta za istraživanje porodice (TFRI); Norveškog crvenog krsta, Danskog saveta za izbeglice (DRC). Posebno je zapažen njen konsultativni rad na ostvarivanju UNICEF-ovih programa psihosocijalne rehabilitacije dece traumatizovane ratovima i izbeglistvom u vise zemljama na svetu. Dobitnik je prestižne nagrada Američke psihološke asocijacije za humanitarni rad, 1999. Učestvovala ili vodila više medjunarodnih projekata, objavila 7 monografija i oko 150 strucnih i naucnih publikacija.

Petar Vrgović
Doktorirao na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu iz oblasti menadžmenta ljudskih resursa, istražujući komunikacione aspekte upravljanja idejama u organizaciji. Angažovan na predmetu "Komunikologija i poslovno komuniciranje" na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu od 2004. godine. Polja interesovanja i naučnog rada: poslovno komuniciranje, menadžment ideja, komunikacioni aspekti otvorenih inovacija, psihologija u menadžmentu i selfmenadžment. Autor većeg broja udžbenika i međunarodnih radova.

• Nije moguće prikazati sliku.