386 Jelena Kiurski „Hemigrafija”- 2. izdanje

05.12.2013. - 08:43
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDžBENICI”

Naziv udžbenika: „Hemigrafija”- 2. izdanje

Autor:dr Jelena Kiurski, redovni profesor, Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Recezenti: dr Mirjana Vojinović-Miloradov, profesor emeritus, Fakultet
tehničkih nauka u Novom Sadu
dr Željko Čupić, naučni savetnik, Institut za hemiju, tehnologiju
i metalurgiju, Univerzitet u Beogradu

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
Prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad

Štampanje odobrio:

Savet za izdavačko-uređivačku delatnost Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Predsednik Saveta za izdavačko-uređivačku delatnost:
Dr Radoš Radivojević, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
655.22(075.8)

KIURSKI, Jelena
     Hemigrafija - 2. izd. / Jelena Kiurski. - Novi Sad:
Fakultet tehničkih nauka, 2013 (Novi Sad : Fakultet tehničkih nauka, Grafički centar GRID). -  133 str. : ilustr.  ; 24 cm. - (Edicija
“Tehničke nauke - udžbenici” ; br. 386)
Tiraž 200. - Bibliografija.
ISBN 978-86-7892-499-6

a) Hemigrafija
COBISS.SR-ID 277992199

Iz predgovora

«Udžbenik „Hemigrafija“ pruža teorijske osnove i najvažnije principe izrade štamparskih formi. To je jedna od retkih knjiga koja daje objašnjenja fizičko-hemijskih procesa i njihove hemizme u štamparstvu. Osnovni opšti pojmovi prezentovani su u obimu dovoljnom da pojasne suštinu hemigrafije. Udžbenik je proistekao iz udžbenika „Fizičko-hemijske osnove izrade štamparskih formi“. Namenjen je studentima Grafičkog inženjerstva i dizajna na Fakultetu tehničkih nauka, Univerziteta u Novom Sadu, kao jedina odgovarajuća litertura iz ove oblasti na srpskom jeziku.»

Iz recenzija

Po sadržaju udžbenik je specifičan s obzirom na to da opisuje fizičko- hemijske procese i njihove mehanizme u postupku pripreme štampe. Naime, kroz gradivo prikazano u udžbeniku Hemigrafija studenti se upoznaju sa pojmovima i principima pripreme štampe neophodnim za praćenje promene stanja materijala tokom izrade štampanih proizvoda u praksi. Pored toga, udžbenik može da posluži i studentima drugih fakulteta s obzirom na multidisciplinarni pristup izloženog gradiva.

O autoru

Dr Jelena Kiurski je obrazovanje do doktora tehničkih nauka (diplomirani inženjer tehnolog, magistar tehničkih nauka, doktor tehničkih nauka) stekla na Tehnološkom fakultetu, Univerziteta u Novom Sadu. Od 2011. je u zvanju redovnog profesora na Fakultetu tehničkih nauka, Univerziteta u Novom Sadu, Departman za grafičko inženjerstvo i dizajn, na kojem predaje predmete: Hemija u grafičkom inženjerstvu, Hemigrafija i Grafičko okruženje. Autor je dva udžbenika, tri priručnika i brojnih naučnih radova publikovanih u časopisima, kao i saopštenja na skupovima međunarodnog i nacionalnog značaja. Osnovne oblasti istraživanja su heterogena kataliza, hemijska tehnologija (keramički materijali) i zaštita životne i radne sredine u grafičkom inženjerstvu.

• Nije moguće prikazati sliku.