373 Biljana Ratković Njegovan „Poslovna etika”, 2. dopunjeno izd.

03.12.2013. - 15:21
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE  – UDžBENICI”

Naziv udžbenika: „Poslovna etika”

Autor: dr Biljana Ratković Njegovan

Recenzenti: prof. dr Ilija Ćosić
             prof. dr Željko Vučković

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
Prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sad

Lektor: Branka Lugonja

Idejno rešenje korica: Đorđe Lazić - Ćapša, akademski slikar

Priprema za štampu: Aleksandar Kozlica

Štampa: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad

Štampanje odobrio: Savet za izdavačko uređivačku delatnost FTN u Novom Sadu

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
174(075.8)

RATKOVIĆ-Njegovan, Biljana
     Poslovna etika / Biljana Ratković Njegovan. - 2.
dopunjeno izd. - Novi Sad : Fakultet tehničkih nauka, 2013
(Novi Sad : FTN, Grafički centar GRID). - 298 str. : ilustr.  ; 24 cm. -
(Edicija “Tehničke nauke - udžbenici” ; br. 373)
Tiraž 200. - Bibliografija. - Registar.
ISBN 978-86-7892-474-3

a) Poslovna etika
COBISS.SR-ID 276763399

(Iz recenzije)
Sagledavajući celinu ovog rada, može se reći da je dr. Biljana Ratković Njegovan napisala i priredila vrednu knjigu o poslovnoj etici, koja može da služi i kao udžbenik studentima koji poslovnu etiku studiraju kao akademsku disciplinu, ili kao monografija o poslovnoj etici kao temi dana i potrebi savremenog društva i poslovnih subjekata, koji moralne dileme moraju da rešavaju svakodnevno. Poslovna etika upozorava da je vreme moralnog relativizma u poslovanju prolazno, te da moralne norme imaju viši društveni smisao i opravdanje u opštem dobru.
                                                                                                                                            Prof.dr Ilija Ćosić
Knjiga  dr. Biljane Ratković Njegovan pokazuje kako poslovna etika  predstavlja polje dodira, ali i polje sudara različitih perspektiva i interesa: logike profita nasuprot logici društvene odgovornosti , logike neograničenog ekonomskog rasta nasuprot logici društvene odgovornosti, logike neograničenog ekonomskog rasta nasuprot logici pravednog i održivog razvoja , logike partikularnih interesa nasuprot interesa zajednice. Svrha poslovne etike jeste da uspostavi  produktivan dijalog suprostavljenih interesa, kroz razvoj moralnog senzibiliteta, integriteta i odgovornosti kako pojedinca, tako i korporacija, na dobrobit sveta biznisa i društva u celini.

• Nije moguće prikazati sliku.