370 Jovan Tepić “Transportno-logističke osobine i tokovi robe”

03.12.2013. - 14:47
Edicija: “TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: “Transportno-logističke osobine i tokovi robe”

Autori: dr Jovan Tepić, dipl. inž. mašinstva
vanredni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu
dr Ilija Tanackov, dipl. inž. saobraćaja
vanredni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu
dr Gordan Stojić, dipl. inž. saobraćaja
docent Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu
msc Siniša Sremac, dipl. inž. saobraćaja
asistent Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Recenzenti: dr Vladeta Gajić, red. profesor FTN u Novom Sadu
        dr Stevo Eror, red. profesor Saobraćajnog fakulteta u Beogradu

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik: Prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sad

Štampa: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad

Štampanje odobrio:
Savet za izdavačko uređivačku delatnost FTN u Novom Sadu

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
620.2(075.8)

TRANSPORTNO-logističke osobine i tokovi robe / Jovan Tepić...[i
dr.]. - 1. izd. - Novi Sad : Fakultet tehničkih nauka, 2013
(Novi Sad : FTN, Grafički centar GRID). - 188 str. : ilustr.
; 24 cm. - (Edicija “Tehničke nauke - udžbenici” ; br.
370)
Tiraž 300. - Bibliografija.

ISBN 978-86-7892-471-2
1. Tepić, Jovan [autor]
a) Roba - Transport
COBISS.SR-ID 276319751

Iz sadržaja

Knjiga obuhvata nastavne celine neophodne za lakši pristup i razumevanje problematike poznavanja transportno-logističkih osobina i tokova robe kao nastavne i stručne aktivnosti. Knjiga ?Transportno-logističke osobine i tokovi robe? je podeljena u 13 poglavlja. Obuhvaćeni su svi važniji pojmovi iz transportno-logističkih osobina i tokova robe, ambalažni materijali, ambalaža i pakovanje. Obrađeni su transportni tokovi: pakovanje, skladištenje i skladišta, transport, palete i paletizacija, kontejneri, tehnička sredstva za rukovanje robom i  povratni tokovi robe.

Iz recenzija

Knjiga predstavlja vredan doprinos stručnoj i naučnoj oblasti saobraćaja. Način i redosled izlaganja materije je logički struktuiran, činjenice su naučno interpretirane, a grafičke i likovne predstave upotpunjuju pisani tekst i sa njime čine jedinstvenu celinu. Ova knjiga biće studentima i ostalim korisnicima od pomoći kako u teorijskim osnovama tako i u njegovom praktičnom korišćenju.
(Prof. dr Vladeta Gajić)

Grafički prikazi su obrađeni na računaru sa jasnim prikazom poznavanja transportno-logističkih osobina i tokova robe, čime je omogućeno vizuelno sagledavanje pojedinih problema i njihovo mesto u interakciji sa okruženjem. Jezička komponenta rukopisa prikazuje određenu materiju na pravi način. Sadržaji su izloženi jasno i razgovetno, a veličina rečenica, njihova struktura i leksika, te korišćeni stručni žargon odgovara problematici i naučnoj disciplini iz koje je rađena. Sve ovo je itekako od velikog značaja za studente, tj. buduće inženjere.
(Prof. dr Stevo Eror)

O autorima

   Prof. dr Jovan Tepić, rođen je u Živaji 1959., R. Hrvatska. Diplomirao je na Fakultetu strojarstva i brodogradnje u Zagrebu. Na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu je magistrirao i doktorirao. Radio je u MK Željezara Sisak Sisak na poslovima inženjera tehnologa, glavnog inženjera i rukovodioca Energane, te tehnički direktor Ciglane  Razvitak Ilok. Od 2006. radi na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu na Katedri za tehnologije transportno-logističkih sistema. Objavio je više stručnih i naučnih radova i autor je dve monografije, tri udžbenika i jedne zbirke rešenih zadataka.

   Prof. dr Ilija Tanackov, rođen je u Kikindi 1967. Diplomirao je na Saobraćajnom fakultetu u Beogradu. Na FTN u Novom Sadu je magistrirao i doktorirao. Od 2000. radi na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu na Katedri za tehnologije transportno-logističkih sistema.

  Docent dr Gordan Stojić, rođen je u Kumanovu 1971. Diplomirao i magistrirao na Saobraćajnom fakultetu u Beogradu. Na FTN u Novom Sadu je doktorirao. Od 2008. godine radi na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu na Katedri za tehnologije transportno-logističkih sistema.

  Msc Siniša Sremac, dipl. inž. saobraćaja, rođen je u Rumi 1983. Diplomirao na FTN u Novom Sadu i radi na istom fakultetu od 2009. godine na Katedri za tehnologije transportno-logističkih sistema.

• Nije moguće prikazati sliku.