ванр. проф. др Љиљана Теофанов


Недостаје слика

др Љиљана Теофанов

Ванредни професор


Телефон021/485-2278
E-mail
Академско звањеВанредни професор
КанцеларијаКабинет 611

Рођена 22. маја 1971. године у Новом Саду и завршила основну школу "Бранко Радичевић" и гимназију "Јован Јовановић Змај" у Новом Саду. Дипломирала 1994. на Природно-математичком факултету у Новом Саду, одсек за математику, смер професор математике.  Магистарску тезу "Фитовани нумерички методи за сингуларно пертурбоване проблеме" је одбранила 2000. године на Институту за математику ПМФ Нови Сад. Докторску тезу "Синигуларно пертурбовани проблеми са два мала параметра" одбранила је 2008. године на Департману за математику и информатику ПМФ Нови Сад. Коаутор је 30 научних радова. Учествовала на више домаћих и међународних конференција са излагањима и учествовала у организацији неколико конференција. До сада је била ангажована на четири научна пројекта Министарства просвете, науке и технолошког развоја и на једном међународном пројекту. На Департману за опште дисциплине у техници Факултета техничких наука Универзитета у Новом Саду је запослена као асистент-приправник од 1995. до 2000. године, као асистент од 2000. до 2009. године, од 2009. до 2014. године као доцент, а од 2014. године као ванредни професор.

Ванредни професор
01.12.2014.
Радно местоОдДоОрганизациона јединица
Доцент19.02.2009.01.11.2014.Департман за опште дисциплине у техници
Асистент са докторатом01.10.2008.01.02.2009.Департман за опште дисциплине у техници
Асистент са магистратуром01.04.2000.01.09.2008.Департман за опште дисциплине у техници
НазивУ Установи
/

Диплома

Математичке науке

Природно-математички факултет

1994

Фитовани нумерички методи за сингуларно пертурбоване проблеме

Магистратура

Математичке науке

Природно-математички факултет

2000

Сингуларно пертурбовани проблеми са два мала параметра

Докторат

Математичке науке

Природно-математички факултет

2008

Критеријум продукцијеОпис
(М21а) Рад у међународном часопису изузетних вредностиTeofanov Lj., Brdar M., Franz S., Zarin H., SDFEM for a singularly perturbed problem with two small parameters, Calcolo (2018) 55: 50. https://doi.org/10.1007/s10092-018-0293-0
(М21) Рад у врхунском међународном часописуSurla, K., Teofanov, Lj., Uzelac, A Robust Layer-Resolving Spline Collocation Method for a Convection-Diffusion Problem, Applied Mathematics and Computation,(2009), 208(1): 76-89
(М21) Рад у врхунском међународном часописуTeofanov, Lj., Roos, H. -G, An elliptic singularly perturbed problem with two parameters II: robust finite element solution, J. Comput. Appl. Math. Vol. 212, 2008, 374-389
(М21) Рад у врхунском међународном часописуBrdar M., Zarin H., Teofanov Lj.: A singularly perturbed problem with two parameters in two dimensions on graded meshes, Computers and Mathematics with Applications, (2016) 72: 2582-2603
(М21) Рад у врхунском међународном часописуVulanović R., Teofanov Lj.: On the Singularly Perturbed Semilinear Reaction-Diffusion Problem and Its Numerical Solution, International Journal of Numerical Analysis and Modeling, 2016, Vol. 13, No 1, pp. 41-57, ISSN 1705-5105
(М21) Рад у врхунском међународном часописуRoos H., Teofanov Lj., Uzelac Z.: Uniformly convergent difference schemes for a singularly perturbed third order boundary value problem, Applied Numerical Mathematics, 2015, Vol. 96, pp. 108-127
(М21) Рад у врхунском међународном часописуRoos, H. -G, Teofanov, Lj., Uzelac, Z., Graded meshes for higher order FEM, accepted for publication in Journal of Computational Mathematics Vol. 33, No. 1., 2015, 1-16
(М21) Рад у врхунском међународном часописуVulanović, R., Teofanov, Lj., On the Quasilinear Boundary-Layer Problem and Its Numerical Solution, J. Comput. Appl. Math., Vol. 268, 2014, 56-67
(М21) Рад у врхунском међународном часописуRoos, H. -G, Teofanov, Lj., Uzelac, Z., A modified Bakhvalov mesh, Applied Mathematics Letters 31, 2014, 7–11
(М21) Рад у врхунском међународном часописуVulanović, R., Teofanov, Lj., A Modification of the Shishkin Discretization Mesh for One-Dimensional Reaction-Diffusion Problems, Appl. Math. Comput. (2013) 220: 104-116
(М22) Рад у истакнутом међународном часописуVulanović, R., Teofanov, Lj., A uniform numerical method for semilinear reaction-difusion problems with a boundary turning point, Numer. Algor. 54, 2010, 431-444
(М22) Рад у истакнутом међународном часописуTeofanov, Lj., Roos, H. -G, An elliptic singularly perturbed problem with two parameters I: solution decomposition, J. Comput. Appl. Math. Vol. 206, 2007, 1082-1097
(М22) Рад у истакнутом међународном часописуSurla, K., Uzelac, Z., Teofanov, Lj., The discrete minimum principle for quadratic spline discretization of a singularly perturbed problem, Math. Comput. Simul. 2009, Vol. 79, No 8, pp.2490-2505
(М22) Рад у истакнутом међународном часописуTeofanov, Lj., Zarin, H., Superconvergence for two-parameter singularly perturbed problem, BIT Numerical Mathematics, Vol. 49, No. 4, 2009, 743-765
(М22) Рад у истакнутом међународном часописуZarin H., Roos H., Teofanov Lj.: A continuous interior penalty finite element method for a third-order singularly perturbed boundary value problem, Computational and Applied Mathematics, 2018, Vol. 37, No 1, pp. 175-190
(М23) Рад у међународном часописуTeofanov, Lj., Uzelac, Z., Family of Quadratic Spline Difference Schemes for a Convection-Diffusion Problem, Int. J. Comput. Math., Vol. 84, No. 1, 2007, 33-50
(М33) Саопштење са међународног скупа штампано у целиниSurla, K., Uzelac, Z., Teofanov, Lj., A spline collocation method and a special grid of Shishkin type for a singularly perturbed problem, Comunications to SIMAI Congress, Vol. 1, 2006 (ISSN1827-9015), DOI:10.1685/CSC06142
(М51) Рад у водећем часопису националног значајаSurla, K., Uzelac, Z., Teofanov, Lj., On collocation methods for singular perturbation problems of convection-diffusion type, Novi Sad J. Math, Vol. 31, No. 1, 2001, 125-132
(М51) Рад у водећем часопису националног значајаSurla, K., Uzelac, Z., Pavlović, Lj., On collocation methods for singular perturbation problems, Novi Sad J. Math., Vol. 30, No. 3, 2000, 173-183
(М33) Саопштење са међународног скупа штампано у целиниUzelac, Z., Surla, K., Pavlović, Lj., An uniformly convergent spline difference method for reaction-diffusion problems, Bulletins for Applied and Computing Mathematics, XC-A (1678: 169-184), PC 126 Goed, 1999
(М33) Саопштење са међународног скупа штампано у целиниTeofanov, Lj., Roos, H. -G, Zarin., H., A finite element method for two-parameter singularly perturbed problems in 2D, Proceedings of the GAMM 2006 Annual Scientific Conference (Berlin, Germany, March 27-31, 2006), Proc. Appl. Math. Mech. 6(1), 2006, 771-772
(М33) Саопштење са међународног скупа штампано у целиниSurla, K., Uzelac, Z., Teofanov, Lj., On a spline collocation method for a singularly perturbed problem, Proceedings of the GAMM 2006 Annual Scientific Conference (Berlin, Germany, March 27-31, 2006), Proc. Appl. Math. Mech. 6(1), 2006, 769-770
(М33) Саопштење са међународног скупа штампано у целиниSurla, K., Uzelac, Z., Teofanov, Lj., The Discrete Minimum Principle for a Quadratic Spline Discretization of Singularly Perturbed Problems, 6th Meeting on Applied Scientific Computing and Tools Grid Generation, Approximation and Visualisation, IMACS/ISGG Workshop (October 5-7, 2006 Roma, Italy), 2006, 221-228
(М34) Саопштење са међународног скупа штампано у изводуPavlović, Lj., Uzelac, Z., Spline difference schemes for singular perturbation problems, Abstracts of II Congress of Mathematicians and Informaticians of Macedonia, Ohrid, Macedonia, 28.09.-01.10. 2000 (44-44)
(М51) Рад у водећем часопису националног значајаSurla, K., Teofanov, Lj., Uzelac, Z., The Structure of Spline Collocation Matrix for Singularly Perturbation Problems with Two Small Parameters, Novi Sad J. Math., Vol. 35 No. 1, 2005, 41-48
(М52) Рад у часопису националног значајаSurla, K., Uzelac, Z., Teofanov, Lj., Minimum Principle for Quadratic Spline Collocation Discretization of a Convection-Diffusion Problem, Krag. J. Math. 30, 2007, 141-149
(М63) Саопштење са скупа националног значаја штампано у целиниSurla, K., Uzelac, Z., Teofanov, Lj., On a fitting collocation method for a reaction-diffusion problem, XVII Conference on Applied Mathematics, DJ. Herceg, H. Zarin, eds. Department of Mathematics and Informatics Novi Sad, 2007, pp. 97-103
(М63) Саопштење са скупа националног значаја штампано у целиниHerceg D., Pavlović, Lj., On higher order difference schemes, XI Conference on Applied Mathematics, D. Herceg, K. Surla, eds. Institute of Mathematics Novi Sad, 1997, 103-116
(М63) Саопштење са скупа националног значаја штампано у целиниPavlović, Lj., Adžić, N., Nonlinear singularly perturbed problems and spectral approximation, XIII Conference on Applied Mathematics, D. Herceg, K. Surla, N. Krejić, eds. Institute of Mathematics Novi Sad, 2000, 75-84
(М63) Саопштење са скупа националног значаја штампано у целиниSurla, K., Uzelac, Z., Teofanov, Lj., On a fitting collocation method for a reaction-diffusion problem, XVII Conference on Applied Mathematics, Đ. Herceg, H. Zarin, eds. Department of Mathematics and Informatics Novi Sad, 2007, 97-103
(М63) Саопштење са скупа националног значаја штампано у целиниPavlović, Lj., Uzelac, Z., A uniformly convergent spline difference scheme for singular perturbation problems of convection-diffusion type, Proceedings of the 10th Congress of Yugoslav Mathematicians, Belgrade, 21-24. 01. 2001, 303-306
(М64) Саопштење са скупа националног значаја штампано у изводуUzelac, Z., Pavlović, Lj., A uniformly convergent spline difference scheme on a Shishkin type mesh for linear convection-diffusion problems, Abstracts of XIV Conference of Applied Mathematics, Palić, 29. maj - 2. jun 2000, (30-30)
(М64) Саопштење са скупа националног значаја штампано у изводуTeofanov, Lj., Zarin, H.,On a singularly perturbed elliptic problem, Abstracts of 25th Yugoslav Congress on Theoretical and Applied Mechanics, Novi Sad, Serbia and Montenegro, June 1-3, 2005 (47-47)
(М64) Саопштење са скупа националног значаја штампано у изводуTeofanov, Lj., Zarin, H., Superconvergence analysis of a finite element method for an elliptic singularly perturbed problem, Abstracts of 12th Serbian Mathematical Congress, Novi Sad, August 28th-September 2nd, 2008 (34-34)
(М71) Одбрањена докторска дисертацијаСингуларно пертурбовани проблеми са два мала параметра
(М72) Одбрањен магистарски радФитовани нумерички меоди за сингуларно пертурбоване проблеме
(У02) Помоћни уџбеник за наставни предметГрбић, Т., Ликавец, С., Лукић, Т., Пантовић, Ј., Сладоје, Н., Теофанов, Љ., Збирка решених задатака из Математике И, Треће издање, Издање аутора, Нови Сад, 2007, 288 стр.
(У02) Помоћни уџбеник за наставни предметЧомић, И., Павловић, Љ., Функције више променљивих, Факултет техничких наука, Нови Сад, 2000, 95 стр.
ЗвањеУжа научна областВисокошколска установаДатум избора
Ванредни професорТеоријска и примењена математикаУниверзитет у Новом Саду01.12.2014.
ДоцентМатематикаФакултет техничких наука19.02.2009.
АсистентМатематичке наукеФакултет техничких наука30.03.2004.
АсистентМатематичке наукеФакултет техничких наука01.04.2000.
Асистент приправникМатематичке наукеФакултет техничких наука18.12.1995.