Arhiva vesti
Mesec

13.11.2013. - 12:53
CISCO Institut za preduzetništvo

CISCO® Institut za preduzetništvo je usmeren na podsticanje preduzetništva širom sveta. U saradnji sa lokalnim organizacijama iz javnog i privatnog sektora, kompanija Cisco®SystemsInc.pomaže zajednicama i narodima da uz pomoć preduzetništva ostvare ekonomski i socijalni napredak.

Kompanija veruje da će ova inicijativa imati značajnu dugoročnu prednost za poslovanje zajednice i narode kao i da će joj omogućiti da proširi svoj poslovni i društveni uticaj širom sveta. Pored toga što podstiče preduzetništvo širom sveta, CISCO® Institut za preduzetništvo proširuje virtualni model obuka kroz upotrebu Web 2.0 tehnologija.

Uspešni preduzetnici su najvažniji faktor privrednog rasta u zemljama čija se ekonomija nalazi u fazi razvoja. Uspeh preduzetnika i njihovih zajednica ima velik uticaj na privredu a posebno u zemljama u razvoju. Podstičići preduzetnički uspeh, kompanija Cisco®SystemsInc.pomaže pri razvoju ljudi, zajednica i nacija.

Da bi ispunio ovu misiju, CISCO® kombinuje poslovne orijentisano znanje iz vodećih svetskih izvora poslovanja i učenja, kao što su Stanford(StanfordUniversity)i Kornel Univerziteti  (CornellUniversity), i povezuje ih sa ljudima, informacijama i liderima lokalnih institucija kako bi pomogao preduzetnicima da ostvare uspeh na lokalnom i globalnom tržištu.

CISCO® Institut za preduzetništvo na Fakultetu tehničkih nauka pruža edukaciju kroz kurseve za strateško i poslovno planiranje, finansiranje i korišćenje IKT alata za unapređenje poslovanja malih, srednjih i velikih preduzeća, kao i poslovanja javnog sektora.

Prvi Institut za preduzetništvo u Srbiji svečano je otvoren na Fakultetu tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu, 25.marta 2009. godine. Ceremoniji otvaranja prisustvovali su tadašnji Ambasador SAD u Srbiji Kameron Manter i Ministarka telekomunikacija Jasna Matić.

Značajne činjenice:

CISCO® Institut za preduzetništvo se zasniva na iskustvu pilot programa kroz niz treninga za Poslovnu upotrebu interneta u poslovanju i povezivanju, a koji je u Srbiji bio započet 2006. godine kao deo internacionalnog pilot projekta, u saradnji sa Privrednom komorom Srbije i Univerzitetom u Novom Sadu. Program je razvila CISCOgrupa za internet poslovna rešenja (Cisco Internet Business Solutions Group) tako da pomogne liderima i menadžerima da razvijaju strategije i upravljačke veštine koje su neophodne za usavršavanje njihovih organizacija.

Kroz obuke koje je vodio docent dr Bojan Lalić od 2006. godine je preko 160 učesnika iz više od 100 kompanija i instituta uspešno završilo kurseve.

CISCO® Institut za preduzetništvo će se truditi da proširi svoje aktivnosti i na druge obrazovne institucije u Srbiji, uključujući i Beogradski poslovni inkubator na Beogradskom Univerzitetu i Biznis inovacioni centar u Kragujevcu. Predviđeno je da bude izgrađena mreža od 10 centara za obuku širom Srbije koja će na taj način biti dostupna preduzetnicima iz svih krajeva zemlje.

•Kompanija CISCO® je obezbedila Institutu sistem za upravljanje kursevima za učenje na daljinu i tri moguća nivoa poslovnih programa: Pokretanje biznisa, Razvoj biznisa i obrazovni program za izvršioce u preduzeću.

CISCO® Institut za preduzetništvo je 2013. godine promenio naziv u CISCO® poslovni institut (CiscoBusinessContent).

Više informacija na www.ciscoinstitute.net