Конкурс за доделу пет Сакура стипендија

30.10.2012. - 00:00
Компанија Japan Tobacco International (JTI), другу годину за редом у сарадњи са амбасадом Јапана у Републици Србији, додељује 5 стипендија у износу од 200.000 динара за израду истраживачког рада на тему у вези са Јапаном. Теме могу бити из следећих области: права, економије, политичких наука, филозофије, јапанског језика и књижевности, културе и уметности и Каизен менаџмента.
Стипендије се додељују у циљу промовисања изучавања свих аспеката јапанског друштва и културе у Републици Србији, као и јачања српско-јапанског пријатељства.
Право учешћа на конкурсу имају студенти основних, постдипломских и докторских студија свих акредитованих универзитета у Републици Србији и истраживачи који нису у сталном радном односу.
За учешће на конкурсу потребно је поднети предлог истраживачког рада на тему у вези са Јапаном, најкасније до 5. новембра 2012 године.
Сви услови за пријаву на конкурс и добијање стипендије, могу се видети и на следећем линку: www.sakurastipendije.rs