Предмет: Системи за надгледање и управљање рачунарских мрежа (09 - SIT02F)

КатегоријаСтручно-апликативни
Научна област

Одсек за примењене рачунарске науке и информатику

Програм се примењује од 13.02.2012..

Предмети предуслови

Назив предметаМора се одслушатиМора се положити
Интернет мрежедада
Овладавање теоријским основама и начином иплементације система за надгледање и управљање ТЦП/ИП мрежама.
Студент је овладао основним теоријским знањима о протоколима и апликацијама које се користе за надгледање и управљање TCP/IP мрежама. Студент је стекао практична знања која му омогућују имплементацију функција система за надгледање и управљање рачунарских мрежа.
Протоколи за надгледање TCP/IP мрежа. Протоколи за надгледање и управљање TCP/IP мрежама. Апликације за надгледање TCP/IP мрежа. Имплементација функција система за управљање и надгледање рачунарских мрежа помоћу датих протокола и апликација.
Облици извођења наставе су: Предавања, лабораторијске вежбе, израда домаћих задатака и консултације. На предавањима се коришћењем потребних дидактичких средстава, излажу садржаји предмета и стимулише се активно учешће студената постављањем питања. Практични део градива студенти савладавају на лабораторијским вежбама кроз обавезне задатке које решавају уз помоћ извођача наставе или самостално и кроз самосталну израду обавезних и необавезних домаћих задатака. Студент је обавезан да демонстрира самосталност у решавању задатака, односно да демонстрира разумевање решења. Провера се врши усменом конверзацијом или писменим одговорима на питања у вези задатака и резултат се оцењује. На консултацијама се студентима дају додатна објашјнења садржаја излаганих на предавањима и вежбама и у случају да се предмет консултација самостална израда лабораторијских или домаћих задатака, сугестије како да побољшају решење које су обавезни да попуне.
William StallingsComputer Networking with Internet Protocols and Technology2003Енглески
William StallingsSNMP, SNMPv2, SNMPv3, and RMON 1 and 2, 3/E1998Енглески
Одбрањене лабораторијске вежбедада27.00