Предмет: Програмирање мобилних система и уређаја (09 - SIT02B)

КатегоријаСтручно-апликативни
Научна област

Одсек за примењене рачунарске науке и информатику

Програм се примењује од 01.10.2010..

Предмети предуслови

Назив предметаМора се одслушатиМора се положити
Интернет мрежедане
Усвајање основних концепата мобилног рачунарства и техничких информација о његовим различитим аспектима. Упознавање са савременим технологијама мобилног рачунарства.
Оспособљеност за развој софтверских решења за мобилне уређаје и системе.
Преглед мобилног рачунарства и мобилних комуникација. Базе података у мобилним системима, кеширање података, синхронизација. Комуникациони протоколи. Безбедност података. Програмски језици и оперативни системи за мобилне уређаје.
Облици извођења наставе су: Предавања, рачунарске вежбе, израда домаћих задатака и консултације. На предавањима се коришћењем потребних дидактичких средстава, излажу садржаји предмета и стимулише се активно учешће студената постављањем питања. Практични део градива студенти савладавају на рачунарским вежбама кроз обавезне задатке које решавају уз помоћ извођача наставе или самостално и кроз самосталну израду обавезних домаћих задатака. Студент је обавезан да демонстрира самосталност у решавању задатака, односно да демонстрира разумевање решења. Провера се врши усменом конверзацијом или писменим одговорима на питања у вези задатака и резултат се оцењује. На консултацијама се студентима дају додатна објашјнења садржаја излаганих на предавањима и вежбама и у случају да се предмет консултација самостална израда лабораторијских или домаћих задатака, сугестије како да побољшају решење које су обавезни да попуне.
Raj KamalMobile Computing2008Oxford University PressЕнглески
Домаћи задатакдада20.00